kcmicons - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: Small Icons
da: Små ikoner

en: Dialogs
da: Dialoger

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
da: Navn på det aktuelle ikontema

note: i18n: ectx: label, entry (desktopSize), group (DesktopIcons)
en: Desktop icons size
da: Størrelse på skrivebordsikoner

note: i18n: ectx: label, entry (toolbarSize), group (ToolbarIcons)
en: Toolbar icons size
da: Størrelse på værktøjslinjeikoner

note: i18n: ectx: label, entry (mainToolbarSize), group (MainToolbarIcons)
en: Main toolbar icons size
da: Størrelse på ikoner i hovedværktøjslinje

note: i18n: ectx: label, entry (smallSize), group (SmallIcons)
en: Small icons size
da: Størrelse på små ikoner

note: i18n: ectx: label, entry (panelSize), group (PanelIcons)
en: Panel icons size
da: Størrelse på panelikoner

note: i18n: ectx: label, entry (dialogSize), group (DialogIcons)
en: Dialog icons size
da: Størrelse på dialogikoner

en: Unable to create a temporary file.
da: Kan ikke oprette en midlertidig fil.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
da: Kan ikke downloade ikontema-arkiv: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
da: Filen er ikke et gyldigt ikontema-arkiv.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
da: Der opstod et problem under installationsprocessen. De fleste af temaerne i arkivet er imidlertid blevet installeret

en: Theme installed successfully.
da: Tema installeret korrekt.

en: This module allows you to choose the icons for your desktop.
da: Dette modul lader dig vælge ikoner til din desktop.

en: Remove Icon Theme
da: Fjern ikontema

en: Restore Icon Theme
da: Genskab ikontema

en: Configure Icon Sizes
da: Indstil ikonstørrelser

en: Open Theme
da: Åbn tema

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
da: Temafiler (*.tar.gz *.tar.bz2)
