ksmserver - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
da: Log ud annulleret af "%1"

en: $HOME not set!
da: $HOME er ikke angivet!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
da: $HOME-mappen (%1) findes ikke.

en: No write access to $HOME directory (%1).
da: Ingen skriveadgang til $HOME-hjemme (%1).

en: No read access to $HOME directory (%1).
da: Ingen læseadgang til $HOME-mappen (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
da: $HOME-mappen (%1) er løbet tør for diskplads.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
da: Skrivning til $HOME-mappen (%2) mislykkedes med fejlen "%1"

en: No write access to '%1'.
da: Ingen skriveadgang til "%1".

en: No read access to '%1'.
da: Ingen læseadgang til "%1".

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
da: Temp-mappen (%1) er løbet tør for diskplads.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
da: Skrivning til temp-mappen (%2) mislykkedes med
        fejlen "%1"

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
da: Det følgende installationsproblem blev detekteret
    under forsøg på opstart af Plasma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
da: 
    
    Plasma kan ikke starte.

en: Plasma Workspace installation problem!
da: Installationsproblem med Plasma Workspace!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
da: Den driftssikre Plasma-sessionshåndtering der taler standard-X11R6-
    sessionshåndteringsprotokollen (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
da: Genopretter den gemte brugersession hvis den er tilgængelig.

en: Also allow remote connections
da: Tillad også fjernforbindelser

en: Starts the session in locked mode
da: Starter sessionen i låst tilstand

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
da: Starter uden understøttelse af låseskærm. Kun nødvendigt hvis en anden komponent giver en låseskærm.

en: Session Management
da: Sessionshåndtering

en: Log Out
da: Log ud

en: Log Out Without Confirmation
da: Log ud uden bekræftelse

en: Halt Without Confirmation
da: Sluk uden bekræftelse

en: Reboot Without Confirmation
da: Genstart uden bekræftelse
