plasma_applet_lockout - en to da translation catalogue (20 entries)

en: General
da: Generelt

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
da: Vis handlinger:

en: Logout
da: Log ud

en: Shutdown
da: Luk ned

en: Reboot
da: Genstart

en: Lock
da: Lås

en: Switch User
da: Skift bruger

en: Hibernate
da: Dvale

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
da: Slumre

en: Lock the screen
da: Lås skærmen

en: Switch user
da: Skift bruger

en: Start a parallel session as a different user
da: Start en parallel session som en anden bruger

en: Shutdown…
da: Luk ned…

en: Turn off the computer
da: Sluk computeren

en: Restart…
da: Genstart…

en: Reboot the computer
da: Genstart computeren

en: Logout…
da: Log ud…

en: End the session
da: Afslut session

en: Sleep (suspend to RAM)
da: Slumre (suspendér til ram)

en: Hibernate (suspend to disk)
da: Dvale (suspendér til disk)
