krunner_powerdevil - en to da translation catalogue (18 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
da: suspendér

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
da: til ram

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
da: slumre

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
da: dvale

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
da: til disk

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
da: dæmp skærmen

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
da: Viser en liste over systemets suspenderingsmuligheder (f.eks. slumre, dvale) og lader dem blive aktiverede

en: Suspends the system to RAM
da: Suspenderer systemet til ram

en: Suspends the system to disk
da: Suspenderer systemet til disk

en: Set Brightness to %1%
da: Sæt lysstyrke til %1%

en: Dim screen totally
da: Dæmp skærmen fuldstændigt

en: Dim screen by half
da: Dæmp skærmen halvt

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
da: Slumre

en: Suspend to RAM
da: Suspendér til ram

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
da: Dvale

en: Suspend to disk
da: Suspendér til disk

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: screen brightness
da: Skærmens lysstyrke

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: dim screen
da: dæmp skærmen
