kcm_autostart - en to da translation catalogue (29 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
da: "%1" er ikke en absolut URL.

en: "%1" does not exist.
da: "%1" findes ikke.

en: "%1" is not a file.
da: "%1" er ikke en fil.

en: "%1" is not readable.
da: "%1" er ikke læsbar.

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
da: Navn:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
da: Sidst aktiveret den:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
da: Kunne ikke undlæse logs. Prøv at genindlæs.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
da: Genindlæs

en: Make Executable
da: Gør eksekverbar

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
da: Filen '%1' skal være eksekverbar for at kunne køres, når der logges ud.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
da: Filen '%1' skal være eksekverbar for at kunne køres, når der logges ind.

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
da: %1 er ikke blevet autostartet endnu. Detaljer vil være tilgængelige efter systemet har genstartet.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
da: Ikke autostartet endnu.

[ctx: @action:button]
en: See properties
da: Se egenskaber

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
da: Fjern indgang

en: Applications
da: Applikationer

en: Login Scripts
da: Log ind-scripter

en: Pre-startup Scripts
da: Pre-opstart scripter

en: Logout Scripts
da: Log ud-scripter

en: No user-specified autostart items
da: Ingen brugerspecificeret autostartelementer

en: Choose Login Script
da: Vælg log ind-script

en: Choose Logout Script
da: Vælg log ud-scripter

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
da: Kører

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
da: Kører ikke

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
da: Starter

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
da: Stopper

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
da: Fejlede

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
da: Fejl opstod ved modtagelse af svar fra GetAll-kald %1

en: Failed to open journal
da: Kunne ikke åbne journal
