kcm_desktopthemedetails - en to da translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
da: Navn på den aktuelle Plasma-stil

en: Unable to create a temporary file.
da: Kan ikke oprette en midlertidig fil.

en: Unable to download the theme: %1
da: Kan ikke downloade temaet: %1

en: Theme installed successfully.
da: Tema installeret korrekt.

en: Theme installation failed.
da: Installation af temaet mislykkedes.

en: Removing theme failed: %1
da: Fjernelse af tema mislykkedes: %1

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
da: Dette værktøj tillader dig at sætte temaet af den nuværende Plasma-session, uden ved en fejl at sætte det til noget der ikke er tilgængeligt, eller, som allerede er sat.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
da: Navnet af temaet du ønsker at bruge for din nuværende Plasma-sessionen (ved indtast af fuld sti vil kun den sidste del af stien bruges)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
da: Hvis alle temaerne tilgængelig på systemet (og som er det nuværende tema)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
da: Det anmodede tema "%1" er allerede sat som temaet for den nuværende Plasma-session.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
da: Den nuværende Plasma-sessions tema er blevet sat til %1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
da: Kunne ikke finde tema "%1". Temaet burde en af følgende valgmuligheder: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
da: Du har følgende Plasma-temaer på dit system:

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: All themes
da: Alle temaer

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Light themes
da: Lyse temaer

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Dark themes
da: Mørke temaer

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Color scheme compatible
da: Kompatibel med farvetema

en: Install from File…
da: Installér fra fil...

en: Get New…
da: Få nye...

en: Follows color scheme
da: Følger farvetemaet

en: Edit Theme…
da: Redigér tema...

en: Remove Theme
da: Fjern tema

en: Restore Theme
da: Genskab tema

en: Open Theme
da: Åbn tema

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
da: Temafiler (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
