kcmstyle - en to da translation catalogue (35 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
da: %1 er ikke et gyldigt GTK-temaarkiv.

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
da: Der opstod en fejl ved indlæsning af indstillingsdialogen for denne stil.

en: Failed to apply selected style '%1'.
da: Kunne ikke anvende den valgte stil "%1".

en: Configure %1
da: Indstil %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
da: Faneblad 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
da: Trykknap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
da: Kombinationsfelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
da: Afkrydsningsfelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
da: Radioknap

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
da: Faneblad 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
da: Programstil

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
da: Vis ikoner på knapper

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
da: Vis ikoner i menuer

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
da: Etiket på hovedværktøjslinje

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
da: Etiket på sekundær værktøjslinje

[ctx: @title:window]
en: Configure Icons and Toolbars
da: Konfigurér ikoner og værktøjslinjer

en: Show icons:
da: Vis ikoner:

en: On buttons
da: På knapper

en: In menus
da: I menuer

en: Main toolbar label:
da: Etiket på hovedværktøjslinje:

en: None
da: Ingen

en: Text only
da: Kun tekst

en: Beside icons
da: Ved siden af ikoner

en: Below icon
da: Under ikon

en: Secondary toolbar label:
da: Etiket på sekundær værktøjslinje:

en: GNOME/GTK Application Style
da: Programstil for GNOME-/GTK-programmer

en: GTK theme:
da: GTK-tema:

en: Preview…
da: Forhåndsvis...

en: Install from File…
da: Installér fra fil...

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
da: Hent nye GNOME-/GTK-programstile...

en: Select GTK Theme Archive
da: Vælg GTK-temaarkiv

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
da: GTK temaarkiv (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: Configure Icons and Toolbars…
da: Indstil ikoner og værktøjslinjer…

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
da: Indstil GNOME-/GTK-programstil...

en: Configure Style…
da: Konfigurér stil...
