plasma-workspace - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
da: Reserve-lydtema fra freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
da: Aktivér lyde for notifikationer

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
da[0]: Baseret på: %2
da[1]: Baseret på: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
da: Forhåndsvisning:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
da: Prøv lyd "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
da: Prøv demolyden for temaet "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
da: %1-temaet inkluderer ikke lyden '%2'

en: Failed to preview sound: %1
da: Kunne ikke prøveafspille lyd: %1
