kcmcomponentchooser - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Other…
da: Anden...

en: Select default archive manager
da: Vælg standard arkivstyrer

en: Select default browser
da: Vælg standardbrowser

en: Select default calendar application
da: Vælg standard kalender-program

en: Select default e-mail client
da: Vælg standard e-mail-klient

en: Select default file manager
da: Vælg standard filhåndtering

en: Select default map
da: Vælg standard kort

en: Select default image viewer
da: Vælg standard billedeviser

en: Select default music player
da: Vælg standard musikafspiller

en: Select default PDF viewer
da: Vælg standard PDF-viser

en: Select default dialer application
da: Vælg standard opkaldstastatur-program

en: Select default terminal emulator
da: Vælg standard terminalprogram

en: Select default text editor
da: Vælg standard tekstredigeringsprogram

en: Select default video player
da: Vælg standard videafspiller

en: Details
da: Detaljer

en: This application can also open these file types:
da: Denne applikation kan også åbne disse filtyper:

[ctx: @label %1 is a MIME type and %2 is an application name]
en: %1 (Currently opens in %2)
da: %1 (Åbnes lige nu i %2)

[ctx: @action:button %1 is an application name]
en: Open All in %1
da: Åbn alle i %1

en: This application does not advertise support for the following file types, but may be able to open them anyway:
da: Denne applikation reklamerer ikke for understøttelse af følgende filtyper, men kan muligvis åbne dem alligevel:

[ctx: @action:button]
en: Force All to Open in %1
da: Tving alle til at åbne i %1

en: Configure Manually…
da: Konfigurér manuelt...

en: ’%1’ seems to not support the following mimetypes associated with this kind of application: %2
da: '%1' ser ud til at understøtte følgende mimetyper tilknyttet med denne type applikation: %2

[ctx: @info:status]
en: This application may not be able to open all file types.
da: Denne applikationer kan muligvis ikke åbne alle filtyper.

[ctx: @action:button]
en: View Details
da: Vis detaljer

en: Web browser:
da: Webbrowser:

en: Email client:
da: E-mail-klient:

[ctx: Default calendar application]
en: Calendar:
da: Kalender:

[ctx: Default phone app]
en: Phone Numbers:
da: Telefonnumre:

[ctx: Multimedia related application’s category’s name]
en: Multimedia
da: Multimedie

en: Image viewer:
da: Billedeviser:

en: Music player:
da: Musikafspiller:

en: Video player:
da: Videoafspiller:

[ctx: Documents related application’s category’s name]
en: Documents
da: Dokumenter

en: Text editor:
da: Tekstredigeringsprogram

en: PDF viewer:
da: PDF-viser:

[ctx: Utilities related application’s category’s name]
en: Utilities
da: Værktøjer

en: File manager:
da: Filhåndtering:

en: Terminal emulator:
da: Terminalprogram:

en: Archive manager:
da: Arkivhåndtering:

[ctx: Map related application’s category’s name]
en: Map:
da: Kort:
