kcmicons - en to da translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
da: Navn på det aktuelle ikontema

en: Unable to create a temporary file.
da: Kan ikke oprette en midlertidig fil.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
da: Kan ikke downloade ikontema-arkiv: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
da: Filen er ikke et gyldigt ikontema-arkiv.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
da: Der opstod et problem under installationsprocessen. De fleste af temaerne i arkivet er imidlertid blevet installeret

en: Theme installed successfully.
da: Tema installeret korrekt.

en: Installing icon themes…
da: Installerer ikontemaer...

en: Installing %1 theme…
da: Installerer temaet %1...

en: Install from File…
da: Installér fra fil...

en: Get New…
da: Hent nye...

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove icon theme
da: Fjern ikontema

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active icon theme
da: Kan ikke slette det aktive ikontema

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed icon themes
da: Kan ikke slette systeminstallerede ikontemaer

[ctx: @info:tooltip]
en: Don’t delete this icon theme
da: Slet ikke dette ikontema

en: Open Theme
da: Åbn tema

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
da: Temafiler (*.tar.gz *.tar.bz2)
