plasma_applet_lockout - en to de translation catalogue (20 entries)

en: General
de: Allgemein

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
de: Aktionen anzeigen:

en: Logout
de: Abmelden

en: Shutdown
de: Herunterfahren

en: Reboot
de: Neustart

en: Lock
de: Sperren

en: Switch User
de: Benutzer wechseln

en: Hibernate
de: Ruhezustand

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
de: Standby-Modus

en: Lock the screen
de: Bildschirm sperren

en: Switch user
de: Benutzer wechseln

en: Start a parallel session as a different user
de: Eine parallele Sitzung als anderer Benutzer starten

en: Shutdown…
de: Herunterfahren ...

en: Turn off the computer
de: Rechner ausschalten

en: Restart…
de: Neustarten ...

en: Reboot the computer
de: Den Rechner neu starten

en: Logout…
de: Abmelden ...

en: End the session
de: Sitzung beenden

en: Sleep (suspend to RAM)
de: Standby-Modus (Suspend to RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
de: Ruhezustand (Suspend to Disk)
