plasma_engine_keystate - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Shift
de: Umschalttaste

en: Ctrl
de: Strg

en: Num Lock
de: Zahlen-Feststelltaste

en: Caps Lock
de: Feststelltaste

en: Scroll Lock
de: Rollen-Feststelltasten

en: Left Button
de: Linke Maustaste

en: Right Button
de: Rechte Maustaste

en: Middle Button
de: Mittlere Maustaste

en: First X Button
de: Erster X-Knopf

en: Second X Button
de: Zweiter X-Knopf

en: Pressed
de: Gedrückt

en: Latched
de: Eingerastet

en: Locked
de: Gesperrt
