plasma-workspace - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
el: Εφεδρικό θέμα ήχου από το freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
el: Ενεργοποίηση ήχων ειδοποίησης

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
el[0]: Με βάση: %2
el[1]: Με βάση: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
el: Προεπισκόπηση ήχου «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
el: Επίδειξη ήχου για το θέμα «%1»

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
el: Το θέμα %1 δεν περιλαμβάνει τον ήχο '%2'

en: Failed to preview sound: %1
el: Αποτυχία προεπισκόπησης ήχου: %1
