kcmcolors - en to eo translation catalogue (189 entries)

en: Unable to create a temporary file.
eo: Ne eblas krei provizoran dosieron.

en: Unable to download the color scheme: %1
eo: Ne eblas elŝuti la koloraron: %1

en: This file is not a color scheme file.
eo: Tiu dosiero ne estas kolorardosiero.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
eo: Malsukcesis krei 'color-scheme' datumdosierujon.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
eo: Malsukcesis kopii kolorskemon en 'color-scheme' datumdosierujon.

en: Color scheme installed successfully.
eo: Kolorskemo instalita sukcese.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
eo: Nomo de koloraro

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
eo: Emfaza koloro

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
eo: La propra akcentokoloro laste uzata antaŭ ol uzanto ŝanĝis al tapet-generita koloro aŭ defaŭlta koloro

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
eo: Ĉu akcentkoloro de tapeto estu aplikata

en: Utility to edit and create color schemes
eo: Utilaĵo por redakti kaj krei kolorarojn

en: Utility creation
eo: Kreado de utilaĵo

en: KCM code (reused in here)
eo: KCM-kodo (reuzita ĉi tie)

en: Scheme to edit or to use as a base.
eo: Skemo redaktenda aŭ uzenda kiel bazo.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
eo: Montri la butonon 'Apliki', kiu konservas ŝanĝojn sen peti (malkiel la butono 'Konservi kiel')

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
eo: Faras la dialogon pasema por alia aplikofenestro specifita per tenilo

en: Scheme not found, falling back to current one.
eo: Skemo ne trovita, revenante al la aktuala.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
eo: Fenestra Teksto sur Fenestra fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
eo: Fenestra teksto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
eo: Butona Teksto sur Butona fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
eo: Premi Butonon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Normalan Tekston kompare al Normala Fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
eo: Elektita teksto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Ligitan Tekston kompare al Normala Fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
eo: ligilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Vizititan Tekston kompare al Normala Fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
eo: vizitita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Aktivan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Neaktivan Tekston kompare al Normala Fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView1)
en: i
eo: n

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Negativan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Neŭtralan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
eo: Elekti Pozitivan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
eo: Vidi Normalan Tekston kompare al Normala Fono

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
eo: Normala teksto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
eo: Vidi Ligitan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
eo: Vidi Vizititan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
eo: Vidi Aktivan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
eo: Vidi Neaktivan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
eo: Vidi Negativan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
eo: Vidi Neŭtralan Tekston kompare al Normala Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
eo: Vidi Pozitivan Tekston kompare al Normala Fono

en: Varies
eo: Varias

en: Normal Background
eo: Normala fono

en: Alternate Background
eo: Alternativa fono

en: Normal Text
eo: Normala teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
eo: Neaktiva teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
eo: Aktiva teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
eo: Ligila teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
eo: Vizitita teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
eo: Negativa teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
eo: Neŭtrala teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
eo: Pozitiva teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
eo: Fokusa ornamaĵo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
eo: Ŝveba ornamaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
eo: Koloraro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
eo: Koloraro por vidi/modifi

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
eo: Komunaj koloroj

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
eo: Vidaĵo

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
eo: Butono

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
eo: Elektaĵo

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
eo: Ŝpruchelpilo

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
eo: Komplementa

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
eo: Kapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
eo: Nova vico

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
eo: Vidaĵa fono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
eo: Vidaĵa teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
eo: Fenestra fono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
eo: Fenestra teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
eo: Butona fono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
eo: Butona teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
eo: Elektaĵa fono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
eo: Elektaĵa teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
eo: Elektaĵa neaktiva teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
eo: Ŝpruchelpila fono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
eo: Ŝpruchelpila teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
eo: Aktiva titolobreto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
eo: Aktiva titolobreta teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
eo: Aktiva Titolbreto Duaranga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
eo: Neaktiva titolobreto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
eo: Neaktiva titolobreta teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
eo: Neaktiva Titolobreto Duaranga

en: Options
eo: Opcioj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
eo: Vi havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi vere volas ĉesi?

en: Unsaved changes
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj

en: Save Color Scheme
eo: Konservi koloraron

en: &Enter a name for the color scheme:
eo: &Doni nomon por tiu koloraro:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
eo: Koloraro tiel nomita jam ekzistas.
    Ĉu anstataŭigi ĝin?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
eo: Vi ne rajtas anstataŭigi tiun koloraron

en: Error
eo: Eraro

en: Inactive
eo: Neaktiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
eo: Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
eo: Intenseco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
eo: Malŝaltita kolora efekta tipo

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
eo: Nenio

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
eo: Malsaturigi

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
eo: Dissolvi

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
eo: Nuanco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
eo: Malŝaltita intenseca efekta tipo

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
eo: Nenio

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
eo: Ombrigi

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
eo: Malheligi

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
eo: Heligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
eo: Kontrasto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
eo: Malŝaltita kolora efekta kvanto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
eo: Malŝaltita intenseca efekta kvanto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
eo: Malŝaltita koloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
eo: Malŝaltita konstrastotipo

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
eo: Nenio

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
eo: Dissolvi

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
eo: Nuanco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
eo: Malŝaltita konstrastokvanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
eo: Apliki &efektojn al neaktivaj fenestroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
eo: Uzi malsamajn kolorojn por ne&aktivaj elektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
eo: Ombrigi ordigitan kolumnon &en listoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
eo: Neaktiva koloro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
eo: Igi fenestrajn titolbretojn em&faz-koloraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
eo: Nuancforto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
eo: Ombrigi kadro kaj lumigi ("3D") efektoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
eo: Ombrigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
eo: Maksimumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
eo: Minimumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
eo: Kontrasto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
eo: Normala teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
eo: Ligita Teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
eo: ligilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
eo: Vizitita Teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
eo: vizitita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
eo: Aktiva Teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
eo: aktiva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
eo: Neaktiva Teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
eo: neaktiva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
eo: Negativa Teksto sur  Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
eo: Negativo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
eo: Neŭtrala teksto sur Normala Fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
eo: Neŭtrala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
eo: Pozitiva Teksto sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
eo: Pozitiva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
eo: Musumi sur Normala fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
eo: musumado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Ligita Teksto sur Ligita Fono
    (Notu: Ligita Fono venas el Ligita Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Vizitita Teksto sur Vizitita Fono
    (Notu: Vizitita Fono venas el Vizitita Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Aktiva Teksto sur Aktiva Fono
    (Notu: Aktiva Fono venas el Aktiva Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
eo: Neaktiva teksto sur Alternativa fono

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
eo: alternativa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Negativa Teksto sur Negativa Fono
    (Notu: Negativa Fono venas el Negativa Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Neŭtrala Teksto sur Neŭtrala Fono
    (Notu: Neŭtrala Fono venas el Neŭtrala Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
eo: Pozitiva Teksto sur Pozitiva Fono
    (Notu: Pozitiva Fono venas el Pozitiva Teksto kaj ne eblas agordi ilin aparte)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
eo: Fokusi sur la Normalan fonon

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
eo: fokuso

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
eo: La kolorskemo '%1' ne estas instalita. Elektante la defaŭltan temon anstataŭe.

en: All Schemes
eo: Ĉiuj Etosoj

en: Light Schemes
eo: Helaj Etosoj

en: Dark Schemes
eo: Malhelaj Etosoj

en: From current color scheme
eo: De aktuala koloraro

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
eo: De aktuala ekranfono

en: Choose custom accent color
eo: Elekti propran akcentkoloron

en: Window Title
eo: Fenestra Titolo

en: Window text
eo: Fenestra teksto

en: Button
eo: Butono

[ctx: Hyperlink]
en: link
eo: ligilo

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
eo: vizitita

en: Normal text
eo: Normala teksto

en: Highlighted text
eo: Vizitita teksto

en: Disabled text
eo: Malŝaltita teksto

en: Edit Color Scheme…
eo: Redakti Koloraron…

en: Remove Color Scheme
eo: Forigi Koloraron

en: Restore Color Scheme
eo: Restarigi Koloraron

en: Install from File…
eo: Instali el Dosiero…

en: Get New Color Schemes…
eo: Elŝuti Novajn Kolorarojn…

en: Open Color Scheme
eo: Malfermi Koloraron

en: Color Scheme Files (*.colors)
eo: Kolorardosieroj (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al vi agordi la kolorskemon por la nuna Plasma-seanco, sen hazarde agordi ĝin al iu, kiu aŭ ne disponeblas, aŭ kiu jam estas agordita.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
eo: La nomo de la kolorskemo, kiun vi volas agordi por via nuna Plasma-seanco (pasi plenan vojon uzos nur la lastan parton de la vojo)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
eo: Montru ĉiujn kolorskemojn disponeblajn en la sistemo (kaj montri kiu estas la nuna etoso)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
eo: La nomo de la akcentkoloro, kiun vi volas agordi. SVG-kolornomoj (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) kaj heks-kolorkodoj estas subtenataj. Citu la deksesuman kodon se ekzistas ebleco de ŝel-ekspansio

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
eo: La petita temo "%1" jam estas agordita kiel la temo por la nuna Plasma seanco.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
eo: Sukcesis apliki la koloraron %1 al via aktuala Plasma-seanco

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
eo: Ne eblis trovi etoson "%1". La etoso devus esti unu el la sekvaj opcioj: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
eo: Vi sukcesis transdoni malplenan kolorskemnomon, kiu ne estas subtenata konduto.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
eo: La dosiero, kiun vi provis agordi kiel vian skemon, %1, ne povis esti identigita kiel kolorskemo.

en: Successfully applied the accent color %1
eo: Sukcesis apliki la emfazkoloron %1

en: Invalid accent color
eo: Nevalida emfazkoloro

en: You have the following color schemes on your system:
eo: Vi havas la sekvajn kolorarojn en via sistemo:

en:  * %1 (current color scheme)
eo:  * %1 (aktuala koloraro)
