kcminput - en to eo translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTheme), group (Mouse)
en: Name of the current cursor theme
eo: Nomo de la aktuala kursora temo

note: i18n: ectx: label, entry (cursorSize), group (Mouse)
en: Current cursor size
eo: Aktuala grandeco de kursoro

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
eo: La Plasma-seanco devas esti relanĉata por ke tiuj ŝanĝoj efektiviĝu.

en: Unable to create a temporary file.
eo: Ne eblas krei provizoran dosieron.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
eo: Ne eblas elŝuti la kursoretosan arkivon: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
eo: La dosiero ne estas valida kursoretosa arkivo.

en: Failed to create 'icons' folder.
eo: Malsukcesis kreado de 'icons' dosierujo.

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
eo: Etoso kun la nomo %1 jam ekzistas en via piktogrametosa dosierujo. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin per ĉi tiun?

en: Overwrite Theme?
eo: Anstataŭigi la etoson?

en: Theme installed successfully.
eo: Etoso instaliĝis sukcese.

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTimeout), group (BusyCursorSettings) i18n: ectx: label, entry (taskbarTimeout), group (TaskbarButtonSettings)
en: Timeout in seconds
eo: Tempo en sekundoj

en: Remove Theme
eo: Forigi Etoson

en: Restore Cursor Theme
eo: Restarigi Kursoran Etoson

[ctx: @title]
en: Launch Feedback
eo: Lanĉi Reagon

[ctx: @info:usagetip]
en: Configure the animations played while an application is launching.
eo: Agordi la animaciojn luditajn dum aplikaĵo lanĉas.

[ctx: @label]
en: Cursor feedback:
eo: Kursora komento:

[ctx: @option:radio No cursor feedback when launching apps]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @option:radio]
en: Static
eo: Senmova

[ctx: @option:radio]
en: Blinking
eo: Palpebrumante

[ctx: @option:radio]
en: Bouncing
eo: Resaltado

[ctx: @label]
en: Task Manager feedback:
eo: Reago pri Taskaj Administranto:

[ctx: @option:check]
en: Enable animation
eo: Ebligi animacion

[ctx: @label]
en: Stop animations after:
eo: Ĉesigi animaciojn post:

en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

en: This module lets you choose the mouse cursor theme.
eo: Tiu modulo permesas al vi elekti muskursoran etoson.

en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @action:button]
en: &Configure Launch Feedback…
eo: A&gordi Lanĉan Sugeston…

en: &Install from File…
eo: &Instali el Dosiero…

en: &Get New Cursors…
eo: &Ricevi Novajn Kursorojn…

en: Open Theme
eo: Malfermi Etoson

en: Cursor Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
eo: Kursor-Etosaj Dosieroj (*.tar.gz *.tar.bz2)

en: The requested size '%1' is not available, using %2 instead.
eo: La petita grandeco '%1' ne estas disponebla, uzante %2 anstataŭe.

en: This tool allows you to set the mouse cursor theme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
eo: Ĉi tiu ilo ebligas al vi agordi la muskursuran temon por la nuna Plasma sesio, sen hazarde agordi ĝin al unu, kiu aŭ ne disponeblas, aŭ kiu jam estas agordita.

en: The name of the cursor theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
eo: La nomo de la kursora temo, kiun vi volas agordi por via nuna Plasma sesio (pasi plenan vojon uzos nur la lastan parton de la vojo)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
eo: Montru ĉiujn disponeblajn temojn en la sistemo (kaj kiu estas la nuna temo)

en: Use a specific size, rather than the theme default size
eo: Uzi specifan grandecon, anstataŭ la defaŭltan grandecon de la temo

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
eo: La petita temo "%1" jam estas agordita kiel la temo por la nuna Plasma sesio.

en: Successfully applied the mouse cursor theme %1 to your current Plasma session
eo: Sukcese aplikis la muskursora temo %1 al via nuna Plasma sesio

en: You have to restart the Plasma session for your newly applied mouse cursor theme to display correctly.
eo: Vi devas relanĉi la Plasma-seancon por ke via nove aplikita muskursora etoso montriĝu ĝuste.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
eo: Ne eblis trovi etoson "%1". La temo devus esti unu el la sekvaj opcioj: %2

en: You have the following mouse cursor themes on your system:
eo: Vi havas la jenajn muskursorajn temojn en via sistemo:

en: (Current theme for this Plasma session)
eo: (Aktuala etoso por ĉi tiu Plasma-seanco)

[ctx: @info The argument is the list of available sizes (in pixel). Example: 'Available sizes: 24' or 'Available sizes: 24, 36, 48']
en: (Available sizes: %1)
eo: (Disponeblaj grandecoj: %1)
