klipper - en to eo translation catalogue (136 entries)

en: Selection and Clipboard:
eo: Elekto kaj Poŝo:

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
eo: Kiam teksto aŭ areo de la ekrano estas reliefigita per la muso aŭ klavaro, tio estas la <emphasis>elekto</emphasis>. Ĝi povas esti gluita per la meza musbutono.<nl/><nl/>Se la elekto estas eksplicite kopiita per ago <interface>Kopii</interface> aŭ <interface>Tranĉi</interface>, ĝi estas konservita al la <emphasis>tondujo</emphasis>. Ĝi povas esti algluita per ago <interface>Alglui</interface>. <nl/><nl/>Kiam estas ŝaltita ĉi tiu opcio konservas la elekton kaj la tondujo la samaj, tiel ke ajna elekto estas tuj disponebla por alglui ia ajn. Se ĝi estas malŝaltita, la elekto ankoraŭ povas esti konservita en la tondujo-historio (laŭ la subaj elektoj), sed ĝi povas esti algluita nur per la meza musbutono.

en: Clipboard history:
eo: Poŝohistorio:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
eo[0]:  ero
eo[1]:  eroj

en: Always save in history
eo: Ĉiam konservi en la historio

en: Text selection:
eo: Tekstelekto:

en: Only when explicitly copied
eo: Nur kiam eksplicite kopiite

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
eo: Ĉu tekstelektoj estas konservataj en la poŝohistorio.

en: Non-text selection:
eo: Neteksta elekto:

en: Never save in history
eo: Neniam konservi en la historio

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
eo: Ĉu netekstaj elektoj (kiel bildoj) estas konservitaj en la tondujo-historio.

en: Show action popup menu:
eo: Montri ŝprucmenuon por agoj:

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
eo: Kiam teksto, kiu kongruas kun ago-ŝablono, estas elektita aŭ estas elektita el la tondujo-historio, aŭtomate montru la ŝprucmenuon kun aplikeblaj agoj. Se la aŭtomata menuo estas malŝaltita ĉi tie, aŭ ĝi ne estas montrata por ekskludita fenestro, tiam ĝi povas esti montrita uzante la klavkombinon <shortcut>%1</shortcut>.

en: Exclude Windows...
eo: Ekskludi Fenestrojn...

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

[ctx: No timeout]
en: None
eo: Neniu

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Exclude Windows
eo: Ekskluzivi Fenestrojn

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
eo: Kiam <interface>kongrua ŝablono</interface> kongruas kun la enhavo de la tondujo, ĝiaj <interface>komandoj</interface> aperas en la ŝprucmenuo de Klipper kaj povas esti plenumitaj.

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
eo: Kongrui ŝablonon kaj komandojn

[ctx: @title:column]
en: Description
eo: Priskribo

en: Add Action...
eo: Aldoni agon

en: Edit Action...
eo: Redakti Agon...

en: Delete Action
eo: Forigi Agon

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
eo: Ĉi tiuj agoj aperas en la ŝprucmenuo kiu povas esti agordita sur la paĝo <interface>Agomenuo</interface>.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
eo: Ĉu forigi la elektitan agon <resource>%1</resource><nl/>kaj ĉiujn ĝiajn ordonojn?

en: Confirm Delete Action
eo: Konfirmi Forigan Agon

[ctx: General Config]
en: General
eo: Ĝenerala

en: General Configuration
eo: Ĝenerala Agordo

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
eo: Agmenuo

en: Action Menu
eo: Agmenuo

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
eo: Agordo de agoj

en: Actions Configuration
eo: Agordo de agoj

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
eo: Fulmoklavoj

en: Shortcuts Configuration
eo: Agordo de Fulmoklavoj

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
eo: La aga ŝprucfenestro ne aperos aŭtomate por ĉi tiuj fenestroj, eĉ se ĝi estas ebligita. Ĉi tio estas ĉar, ekzemple, TTT-legilo povas reliefigi URL en la adresbreto dum tajpado, do la menuo montrus por ĉiu klavopremo.<nl/><nl/>Se la agmenuo aperas neatendite kiam oni uzas apartan aplikaĵon, poste aldonu ĝin al ĉi tiu listo. <link>Kiel trovi la nomon por enigi</link>.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
eo: La nomo, kiu devas esti enigita ĉi tie, estas la nomo WM_CLASS de la fenestro por esti ekskludita. Por trovi la nomon WM_CLASS por fenestro, en alia fina fenestro enigu la komandon:<nl/><nl/>  <icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>kaj alklaku la fenestron, kiun vi volas ekskludi. La antaŭnomo, kiun ĝi montras post la egala signo, estas tiu, kiun vi devas enigi.

en: Ignore
eo: Ignori

en: Replace Clipboard
eo: Anstataŭigi Poŝon

en: Add to Clipboard
eo: Aldoni al Poŝo

en: Command
eo: Komando

en: Output
eo: Eligo

en: Description
eo: Priskribo

en: Action Properties
eo: Agaj Propraĵoj

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
eo: Ago efektiviĝas kiam ĝia <interface>kongrua ŝablono</interface> kongruas kun la enhavo de la tondujo. Kiam tio okazas, la <interface>komandoj</interface> de la ago aperas en la ŝprucmenuo de Klipper; se unu el ili estas elektita, la komando estas plenumita.

en: Enter a pattern to match against the clipboard
eo: Enigi ŝablonon por kongrui kun la tondujo

en: Match pattern:
eo: Kongrua ŝablono:

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
eo: La kongrua ŝablono estas regula esprimo. Por pliaj informoj vidu la <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Vikipedia enskribo</link> por ĉi tiu etoso.

en: Enter a description for the action
eo: Enigi priskribon por la ago

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Include in automatic popup
eo: Inkluzivi en aŭtomata ŝprucfenestro

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
eo: La komandoj por ĉi tiu kongruo estos inkluzivitaj en la aŭtomata aga ŝprucfenestro, se ĝi estas ebligita en la paĝo <interface>Ago-Menuo</interface>. Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, la komandoj por ĉi tiu kongruo ne estos inkluzivitaj en la aŭtomata ŝprucfenestro sed ili estos inkluzivitaj se la ŝprucfenestro estas aktivigita permane per la klavkomando <shortcut>%1</shortcut>.

en: Add Command...
eo: Aldoni Komandon...

en: Edit Command...
eo: Redakti Komandon...

en: Delete Command
eo: Forigi Komandon

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
eo: Ĉu forigi la elektitan komandon <resource>%1</resource>?

en: Confirm Delete Command
eo: Konfirmi Forigan Komandon

en: Command Properties
eo: Trajtoj de Komando

en: Enter the command and arguments
eo: Enigi la komandon kaj argumentojn

en: Command:
eo: Komando:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
eo: <placeholder>&#37;s</placeholder> en la komando estos anstataŭigita per la kompleta enhavo de la tondujo. <placeholder>&#37;0</placeholder> ĝis <placeholder>&#37;9</placeholder> estos anstataŭigitaj per la respondaj kaptitaj tekstoj de la kongrua ŝablono.

en: Enter a description for the command
eo: Enigi priskribon por la komando

en: Output from command:
eo: Eligo de komando:

en: Replace current clipboard
eo: Anstataŭigi aktualan poŝon

en: Append to clipboard
eo: Aldoni al poŝo

en: What happens to the standard output of the command executed.
eo: Kio okazas al la norma eligo de la komando efektivigita.

en: Reset the icon to the default for the command
eo: Restarigi la piktogramon al la defaŭlta por la komando

en: Icon:
eo: Piktogramo:

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
eo: Aŭtomata Ŝprucmenuo por Agoj

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
eo: &Forviŝi poŝohistorion

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
eo: &Agordi Klipper…

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
eo: &Ĉesi

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
eo: Mane Lanĉi Agon je Aktuala Poŝenhavo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
eo: Redakti &Enhavon…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
eo: &Montri Strekokodon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
eo: Sekva Historiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
eo: Antaŭa Historiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
eo: Montri Erojn ĉe Muspozicio

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
eo: %1 - Ilo por la poŝo

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
eo: Vi povas ebligi URL-agojn poste en la paĝo <interface>Agoj</interface> de la agorda fenestro de la apleto Clipboard.

en: Should Klipper start automatically when you login?
eo: Ĉu Klipper lanĉiĝu aŭtomate ĉe la lanĉo de KDE?

en: Automatically Start Klipper?
eo: Ĉu aŭtomate lanĉi Klipper?

en: Start
eo: Lanĉi

en: Do Not Start
eo: Ne lanĉi

en: Edit Contents
eo: Modifi enhavon

en: Mobile Barcode
eo: Poŝtelefono Strekokodo

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
eo: Ĉu vi vere volas viŝi kaj forigi la kompletan poŝohistorion?

en: Clear Clipboard History
eo: Forviŝi Poŝohistorion

en: Clipboard history
eo: Poŝa historio

en: up
eo: supra

en: current
eo: aktuala

en: down
eo: malsupra

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
eo: Klipper versio

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Save history across desktop sessions
eo: Konservi historion tra labortablaj seancoj

note: i18n: ectx: tooltip, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
eo: Konservu la tondujohistorion, do ĝi estos disponebla la venontan fojon kiam vi ensalutos.

note: i18n: ectx: label, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Prevent the clipboard from being cleared
eo: Eviti ke la poŝo estu forviŝata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
eo: Ne permesu ke la tondujo estu forigita, ekzemple kiam aplikaĵo eliras.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Keep the selection and clipboard the same
eo: Konservi elekton kaj poŝon sama

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
eo: Enhavo elektita per la kursoro estas aŭtomate kopiita al la tondujo tiel ke ĝi povas esti algluita per aŭ alglui ago aŭ mezklako.<br/><a href="1">Pli pri la elekto kaj tondujo</a>.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore the selection
eo: Ignori la elekton

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
eo: Enhavo elektita per la kursoro sed ne eksplicite kopiita al la tondujo ne estas aŭtomate konservita en la tondujo-historio, kaj povas esti algluita nur per mezklako.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
eo: Nur tekstelekto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
eo: Konservu nur tekstajn elektojn en la tondujo-historio, ne bildojn aŭ ajnan alian tipon de datumoj.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Always ignore images
eo: Ĉiam ignori bildojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
eo: Ne konservi bildojn en la tondujohistorio, eĉ se eksplicite kopiitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
eo: Uzi grafikan regexp-redaktilon

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Immediately on selection
eo: Senpere je elekto

note: i18n: ectx: tooltip, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
eo: Montru la ŝprucmenuon de aplikeblaj agoj tuj kiam elekto estas farita.

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
eo: Neniuj agoj por WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Automatic action menu time:
eo: Aŭtomata agomontra tempo:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Display the automatic action popup menu for this time.
eo: Montri la aŭtomatan ŝprucmenuon por agoj dum tiu tempo.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: History size:
eo: Grando de la historio:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MaxClipItems), group (General)
en: The clipboard history will store up to this many items.
eo: La tondujo-historio konservos ĝis tiom da eroj.

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
eo: Imita eniro por indiki ŝanĝojn en la arbfenestraĵo de ago

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Trim whitespace from selection
eo: Stuci spacetojn de elekto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
eo: Forigu ajnan blankspacon de la komenco kaj fino de elektita teksto, antaŭ ol fari agon. Ekzemple, ĉi tio certigas, ke URL algluita en retumilo estas interpretita kiel atendite. La teksto konservita en la tondujo ne estas tuŝita.

note: i18n: ectx: label, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: For an item chosen from history
eo: Por ero elektita el la historio

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
eo: Montri la ŝprucmenuon de aplikeblaj agoj se ero de la poŝohistorio estas elektata.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Include MIME actions
eo: Inkluzivi MIME agojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
eo: Se estas elektita dosiernomo aŭ URL, inkludu aplikaĵojn kiuj povas akcepti ĝian MIME-tipo en la ŝprucmenuo.

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
eo: %1 - Poŝaj Eroj

en: Search…
eo: Serĉi…

en: Invalid regular expression, %1
eo: Nevalida regula esprimo, %1

en: Clipboard is empty
eo: Poŝo estas malplena

en: No matches
eo: Neniuj kongruaĵoj

en: Plasma cut & paste history utility
eo: Ilo por la Plasma-a eltonda kaj enmeta historio

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Contributor
eo: Kontribuanto

en: Bugfixes and optimizations
eo: Cimoriparoj kaj optimumigoj

en: Previous Maintainer
eo: Antaŭa Prizorganto

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: &More
eo: &Pliaj

en: Clipboard Contents
eo: Poŝenhavo

en: Disable This Popup
eo: Malebligi ĉi tiun ŝprucmesaĝon

en: &Cancel
eo: &Rezigni
