plasma-workspace - en to eo translation catalogue (62 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
eo: Kromprogramo por Agordi Musajn Agojn

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma %1 Dev
eo: Plasma %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
eo: Vizitu bugs.kde.org por raporti atentindaĵojn

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
eo: Kopii Version de Plasma

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
eo: Raporti Cimon…

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
eo: Kaŝi Antaŭrigardan Rubandon

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
eo: Kaŝi Ĝis Restartigo

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
eo: Kaŝi Porĉiame…

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas konstante kaŝi la antaŭrigardan rubandon?<nl/><nl/>Tiu ĉi ago povas esti malfarata nur per forigo de la linio komencanta per <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> en la agorddosiero <filename>kdeglobals</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
eo: Ĉu Kaŝi Antaŭrigardan Rubandon?

en: Enter Edit Mode
eo: Eniri Redaktan Reĝimon

en: Exit Edit Mode
eo: Eliri Redaktan Reĝimon

en: Plasma Shell
eo: Plasma-Ŝelo

en: Enable QML Javascript debugger
eo: Ebligi QML-Javascript-erarsermilon

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
eo: Ne rekomenci plasma-shell aŭtomate post paneo

en: Force loading the given shell plugin
eo: Devigi ŝargadon de la donita ŝela kromaĵo

en: Replace an existing instance
eo: Anstataŭigi ekzistantan instancon

en: Lists the available options for user feedback
eo: Listigas la disponeblajn opciojn por uzant-sugestoj

en: Plasma Failed To Start
eo: Plasma Malsukcesis Starti

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
eo: Plasma ne povas komenci, ĉar ĝi ne povis ĝuste uzi OpenGL 2 aŭ ties programan retropaŝon
    Bonvolu kontroli, ke viaj grafikaj peliloj estas ĝuste agorditaj.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
eo: Aŭdio silentigita

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
eo: Mikrofono silentigita

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
eo: %1 silentigita

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
eo: Tuŝplato Enŝaltita

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
eo: Tuŝplato Malŝaltita

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
eo: Wifi Enŝaltita

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
eo: Wifi Malŝaltita

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
eo: Bluetooth Enŝaltita

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
eo: Bluetooth Malŝaltita

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
eo: Poŝtelefono Interreto Enŝaltita

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
eo: Poŝtelefono Interreto Malŝaltita

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
eo: Ekrana Klavaro Aktivigita

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
eo: Surekrana klavaro malaktivigita

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
eo: Dormo kaj Ekranŝlosado Blokitaj

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
eo: Dormo kaj Ekranŝlosado Malblokitaj

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
eo: Energi-Ŝpara Reĝimo

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
eo: Energi-Ekvilibra Reĝimo

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
eo: Komput-Efikeca Reĝimo

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
eo: Kun NVIDIA GPU sur X11, la Ŝveba stilo kaj Adapta opakeco-reĝimo povas kaŭzi malbonan fenestran trenadon kaj regrandigon de rendimento. Konsideru uzi aliajn agordojn.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
eo: Kaŝi Panelagordon

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
eo: Montri Panelagordon

en: Internal Screen on %1
eo: Interna Ekrano sur %1

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
eo: %1 %2 sur %3

en: Disconnected Screen %1
eo: Malkonektita Ekrano %1

en: Show Desktop
eo: Montri labortablon

en: Hide Desktop
eo: Kaŝi Labortablo

en: Activate Application Launcher
eo: Aktivigi Aplikaĵ-Lanĉilon

en: Show Activity Switcher
eo: Montri Aktivecan Ŝaltilon

en: Stop Current Activity
eo: Ĉesigi Nunan Agadon

en: Switch to Previous Activity
eo: Ŝanĝi al Antaŭa Agado

en: Switch to Next Activity
eo: Ŝanĝi al Sekva Agado

en: Activate Task Manager Entry %1
eo: Aktivigi Task-Administran Eniron %1

[ctx: @action:button]
en: Manage Desktops and Panels…
eo: Administri Labortablojn kaj Panelojn…

en: Move keyboard focus between panels
eo: Movi klavaran fokuson inter paneloj

en: Add Panel
eo: Aldoni Panelon

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
eo: Malplena %1

en: Software Renderer In Use
eo: Programara Bildigilo En Uzo

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
eo: Programara Bildigilo En Uzo

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
eo: Bildo povas esti malplibonigita

en: Never show again
eo: Neniam montri denove

en: Panel Count
eo: Panelo-kalkulo

en: Counts the panels
eo: Nombras la panelojn
