kfontinst - en to eo translation catalogue (437 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
eo: Ĉu vi volas instali la tiparojn por persona uzo, aŭ disponigi ilin al ĉiuj uzantoj?

en: Where to Install
eo: Kien instali

en: Font Installer
eo: KDEa tiparinstalilo

en: Simple font installer
eo: Simpla tiparinstalilo

en: Makes the dialog transient for a window specified by windowHandle
eo: Igas la dialogon pasema por fenestro specifita per windowHandle

en: URL to install
eo: Instala-URL

en: Print
eo: Presi

en: Canceling…
eo: Rezignanta…

en: Font Printer
eo: Tipara presilo

en: Simple font printer
eo: Simpla tipara presilo

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
eo: Igas la dialogon pasema por X-aplikaĵoj specifitaj per iliaj winid

en: Size index to print fonts
eo: Grando de la presotaj tiparoj

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
eo: Presota tiparo, entajpita kiel "Familio,Stilo", stilo estas 24-bita dekuma nombro laŭ la jena: <pezo><larĝo><klino>

en: File containing list of fonts to print
eo: Dosiero kiu enhavas liston de presotaj tiparoj

en: Remove file containing list of fonts to print
eo: Forpreni la dosieron kiu enhavas liston de presotaj tiparoj

en: Open an existing font file
eo: Malfermi ekzistantan tipardosieron

en: Print font preview
eo: Presi tiparan antaŭrigardon

en: Select Font to View
eo: Elektu tiparon por montri

en: URL to open
eo: Malferminda URLo

en: Font Viewer
eo: Tiparorigardilo

en: Simple font viewer
eo: Simpla tipara rigardilo

en: Duplicate Fonts
eo: Duplikataj tiparoj

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
eo: Serĉanta duplikatajn tiparojn. Bonvolu atendi…

en: No duplicate fonts found.
eo: Ne trovis duplikatajn tiparojn.

en: Delete Marked Files
eo: Forigi elektitajn dosierojn

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
eo[0]: Trovis %1 duplikatajn tiparojn.
eo[1]: Trovis %1 duplikatajn tiparojn.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi:

en: Cancel font scan?
eo: Ĉu ĉesigi la serĉon de tiparojn?

en: Font/File
eo: Tiparo/dosiero

en: Size
eo: Grandeco

en: Date
eo: Dato

en: Links To
eo: Ligas al

en: Open in Font Viewer
eo: Malfermi en tipara rigardilo

en: Properties
eo: Ecoj

en: Unmark for Deletion
eo: Malelekti por forigo...

en: Mark for Deletion
eo: Elekti por forigo...

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
eo[0]: Ĉu malfermi tiparon en tipara rigardilo?
eo[1]: Ĉu malfermi ĉiujn %1 tiparojn en tipara rigardilo?

en: Family
eo: Familio

en: Style
eo: Stilo

en: Foundry
eo: Fabriko

en: FontConfig Match
eo: Fontconfig kongruaĵo

en: File Type
eo: Dosiertipo

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: File Location
eo: Loko de la dosiero

en: Writing System
eo: Skribsistemo

en: Set Criteria
eo: Fiksi postulojn

en: Symbol/Other
eo: Simbolo/alia

en: Filter by %1…
eo: Filtri per %1…

en: Font
eo: Tiparo

en: Status
eo: Statuso

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
eo: Ĉi tiu kolumno montras la staton de la tipara familio, kaj de la unuopaj tiparaj stiloj.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
eo: <p>Ĉi tiu listo montras viajn instalitajn tiparojn. La tiparoj estas arigitaj laŭ familio, kaj la nombro en rektaj krampoj estas la kvanto de stiloj kiuj enhavas tiun familion. Ekz.</p><ul><li>Tajmzo [4]<ul><li>Normala</li><li>Grasa</li><li>Grasa-kursiva</li><li>Kursiva</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
eo: …kaj %1 plu

en: Delete
eo: Forigi

en: Enable
eo: Ebligi

en: Disable
eo: Malebligi

en: Print…
eo: Presi…

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Open all %1 fonts in font viewer?
eo: Ĉu malfermi ĉiujn %1 tiparojn en tipara rigardilo?

en: All Fonts
eo: Ĉiuj tiparoj

en: Personal Fonts
eo: Personaj tiparoj

en: System Fonts
eo: Tutsistemaj tiparoj

en: Unclassified
eo: Senklasaj

en: Group
eo: Grupo

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas elpreni '<b>%1</b>'?</p><p><i>Tiu nur elprenus la grupon, ne la efektivajn tiparojn.</i></p>

en: Remove Group
eo: Forpreni grupon

en: Remove
eo: Forpreni

en: Remove group
eo: Forpreni grupon

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
eo: <h3>Tiparaj grupoj</h3><p>Ĉi tiu listo montras la grupojn de tiparoj kiuj estas haveblaj en via sistemo. Estas du ĉefaj tipoj de tiparaj grupoj:<ul><li><b>Ĝeneralaj</b> temas pri apartaj grupoj kiujn la tipara regilo uzas.<ul>%1</ul></li><li><b>Propraj</b> estas grupoj kiujn vi kreas. Vi povas aldoni tiparan familion al unu el ĉi tiuj grupoj per treni kaj faligi ĝin el la listo al la dezirata grupo. Se vi volas elpreni familon, nur trenu ĝin al la "Ĉiuj tiparoj"-grupo.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
eo: <li><i>Ĉiuj tiparoj</i> enhavas ĉiujn tiparojn kiuj estas en via sistemo.</li><li><i>Senklasaj</i> enhavas ĉiujn tiparojn kiuj ankoraŭ ne apartenas al grupo en "Propraj".</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
eo: <li><i>Ĉiuj tiparoj</i> enhavas Ĉiujn tiparojn kiuj estas en via sistemo - kaj "Sistemaj" kaj "Personaj"</li><li><i>Sistemaj</i> enhavas ĉiujn tiparojn kiuj estas tutsistemaj (kiujn ĉiuj uzantoj povas uzi).</li><li><i>Personaj</i> enhavas viajn personajn tiparojn.</li><li><i>Senklasaj</i> enhavas tiparojn kiuj ankoraŭ ne apartenas al grupo en "Propraj".</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
eo: <qt>Grupo de la nomo <b>'%1'</b> jam ekzistas.</qt>

en: Rename…
eo: Renomi…

en: Export…
eo: Eksporti…

en: Add to "%1".
eo: Aldoni al "%1".

en: Remove from current group.
eo: Forpreni el aktuala grupo

en: Move to personal folder.
eo: Movi al persona dosiero.

en: Move to system folder.
eo: Movi al sistema dosiero.

en: Skip
eo: Transsalto

en: AutoSkip
eo: Aŭtomata transsalto

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
eo: <h3>Rezigni?</h3><p>Ĉu vi certas ke vi volas rezigni?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
eo: <h3>Finita</h3><p>Notu ke ĉiu malferma aplikaĵo bezonas relanĉon por apliko de la ŝanĝoj.</p>

en: Do not show this message again
eo: Ne remontri tiun mesaĝon

en: Installing
eo: Instalas

en: Uninstalling
eo: Malinstalas

en: Enabling
eo: Ebligas

en: Moving
eo: Movas

en: Updating
eo: Ĝisdatigas

en: Removing
eo: Forpreni

en: Disabling
eo: Malebligas

en: Updating font configuration. Please wait…
eo: Ĝisdatiganta la tiparan agordon. Bonvolu atendi…

en: Unable to start backend.
eo: Ne eblas komenci backend.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
eo: Backend mortis, sed estis rekomencita. Bonvolu reprovi.

en: <h3>Error</h3>
eo: <h3>Eraro</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
eo: Fiaskis elŝuti <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
eo: Sistema backend mortis. Bonvolu provi denove.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
eo: <i>%1</i> estas rastruma tiparo kaj ili estas malebligitaj en via sistemo.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
eo: <i>%1</i> enhavas la tiparon <b>%2</b> kiu jam estas instalita en via sistemo.

en: <i>%1</i> is not a font.
eo: <i>%1</i> ne estas tiparo.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
eo: Ne eblis forigi ĉiujn dosierojn kiuj rilatas al <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
eo: Malsukcesis lanĉi la sisteman demonon.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
eo: <i>'%1'</i> jam ekzistas!

en: <i>%1</i> does not exist.
eo: <i>%1</i> ne ekzistas.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
eo: Permeso malakceptita.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
eo: Nesubtenata ago.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
eo: Aŭtentigo malsukcesis.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
eo: Neatendita eraro dum prilaborado: <i>%1</i>

en: Create New Group…
eo: Krei Novan Grupon…

en: Remove Group…
eo: Forpreni grupon…

en: Enable Fonts in Group…
eo: Ebligi tiparojn en Grupo…

en: Disable Fonts in Group…
eo: Malebligi tiparojn en Grupo…

en: This displays a preview of the selected font.
eo: Ĉi tiu antaŭrigardas la elektitan tiparon.

en: Find Duplicates…
eo: Trovi Duplikaĵojn…

en: Scan for Duplicate Fonts…
eo: Serĉi duplikatajn tiparojn…

en: Install from File…
eo: Instali el Dosiero…

en: Install fonts from a local file
eo: Instali tiparojn de loka dosiero

en: Get New Fonts…
eo: Ricevi Novajn Tiparojn…

en: Download new fonts
eo: Elŝuti novajn tiparojn

en: Delete Selected Fonts…
eo: Forigi Elektitajn Tiparojn…

en: Change Preview Text…
eo: Ŝanĝi Antaŭrigardan Tekston…

en: Add Fonts
eo: Aldonu tiparojn

en: Failed to save list of fonts to print.
eo: Malsukcesis konservi liston de presotaj tiparoj.

en: Failed to start font printer.
eo: Malsukcesis lanĉi la tiparan presilon.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
eo: Ne ekzistas tiparoj kiuj preseblaj.
    Oni povas presi nur ne-rastrumajn kaj ebligitajn tiparojn.

en: Cannot Print
eo: Ne povas presi

en: You did not select anything to delete.
eo: Vi ne elektis ion por forigi.

en: Nothing to Delete
eo: Nenion foriginda

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas forigi</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: Delete Font
eo: Forigi tiparon

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun tiparon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiujn %1 tiparojn?

en: Delete Fonts
eo: Forigi tiparojn

en: Deleting font(s)…
eo: Foriganta tiparo(j)n…

en: You did not select anything to move.
eo: Vi ne elektis ion por movi.

en: Nothing to Move
eo: Ne ekzistas io por movi

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas movi</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>de <i>%2</i> al <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
eo: Movi tiparon

en: Move
eo: Movi

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
eo[0]: <p>Ĉu vi vere volas movi tiparon de <i>%2</i> al <i>%3</i>?</p>
eo[1]: <p>Ĉu vi vere volas movi %1 tiparojn de <i>%2</i> al <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
eo: Movi tiparojn

en: Moving font(s)…
eo: Movanta tiparo(j)n…

en: Export Group
eo: Eksporti grupon

en: No files?
eo: Neniu dosieroj?

en: Failed to open %1 for writing
eo: Malsukcesis malfermi %1 por skribado

en: Create New Group
eo: Krei novan grupon

en: Name of new group:
eo: Nomo de nova grupo:

en: New Group
eo: Nova grupo

en: Preview Text
eo: Antaŭrigarda tipo

en: Please enter new text:
eo: Entajpu novan ĉenon:

en: Scanning font list…
eo: Leganta liston de tiparoj…

en: No fonts
eo: Neniuj tiparoj

en: 1 Font | %1 Fonts
eo[0]: 1 tiparo
eo[1]: %1 tiparoj

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
eo: <table><tr><td align="right">Ebligitaj:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Malebligitaj:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Parte ebligitaj:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Totalo:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
eo: <table><tr><td align="right">Ebligitaj:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Malebligitaj:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Totalo:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
eo: Serĉanta rilatajn dosierojn…

en: Scanning Files…
eo: Leganta Dosierojn…

en: Looking for additional files to install…
eo: Serĉanta aliajn dosierojn kiuj estas instalendaj…

en: Looking for files associated with %1
eo: Serĉas dosierojn kiuj rilatas al %1

en: Installing font(s)…
eo: Instalanta tiparo(j)n…

en: You did not select anything to enable.
eo: Vi ne elektis ion por ebligi.

en: You did not select anything to disable.
eo: Vi ne elektis ion por malebligi.

en: Nothing to Enable
eo: Ne ekzistas io por ebligi

en: Nothing to Disable
eo: Ne ekzistas io por malebligi

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas ebligi</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas malebligi</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas ebligi</p><p>'<b>%1</b>', ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas malebligi</p><p>'<b>%1</b>', ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Font
eo: Ebligi tiparon

en: Disable Font
eo: Malebligi tiparon

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
eo[0]: Ĉu vi vere volas ebligi ĉi tiun tiparon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas ebligi ĉi tiujn %1 tiparojn?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
eo[0]: Ĉu vi vere volas malebligi ĉi tiun tiparon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas malebligi ĉi tiujn %1 tiparojn?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eo[0]: <p>Ĉu vi vere volas ebligi ĉi tiun tiparon kiu estas ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>
eo[1]: <p>Ĉu vi vere volas ebligi ĉi tiujn %1 tiparojn kiuj estas ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eo[0]: <p> Ĉu vi vere volas malebligi ĉi tiun tiparon kiu estas ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>
eo[1]: <p> Ĉu vi vere volas malebligi ĉi tiujn %1 tiparojn kiuj estas ene de grupo '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Fonts
eo: Ebligi tiparojn

en: Disable Fonts
eo: Malebligi tiparojn

en: Enabling font(s)…
eo: Ebliganta tiparo(j)n…

en: Disabling font(s)…
eo: Malebliganta tiparo(j)n…

en: Print Font Samples
eo: Presi tiparajn ekzemplerojn

en: Select size to print font:
eo: Elektu grandon de presota tiparo:

en: Waterfall
eo: Akvofalo

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
eo: Povas nur instali tiparojn aŭ "%1" aŭ "%2".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
eo: Vi ne povas instali la tiparan pakaĵon mem.
    Bonvolu ekstrakti %1, kaj instali la erojn.

en: Cannot copy fonts
eo: Ne eblas kopii tiparojn

en: Cannot move fonts
eo: Ne povas movi tiparojn

en: Only fonts may be deleted.
eo: Nur tiparo povas esti forigita

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
eo: Povas nur forigi tiparojn aŭ de "%1" aŭ "%2".

en: Please specify "%1" or "%2".
eo: Elektu "%1" aŭ "%2".

en: No special methods supported.
eo: Neniuj specialaj metodoj subtenataj.

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Failed to start the system daemon
eo: Malsukcesis lanĉi la tiparan presilon.

en: Backend died
eo: Backend mortis

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
eo: %1 estas rastruma tiparo kaj ili estas malebligitaj en via sistemo.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
eo: %1 enhavas la tiparon <b>%2</b> kiu jam estas instalita en via sistemo.

en: %1 is not a font.
eo: %1 ne estas tiparon.

en: Could not remove all files associated with %1
eo: Ne eblis forigi ĉiujn dosierojn kiuj rilatas al %1

en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
eo: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz01234567899

en: No characters found.
eo: Ne trovis signarojn.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
eo: Ĉi-ĵaŭde ŝi havigu informojn pri biciklista ĝazo-ĥoro

en: ERROR: Could not determine font's name.
eo: ERARO: ne povis trovi la nomon de la tiparo.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
eo[0]: %2 [1 rastrumero]
eo[1]: %2 [%1 rastrumeroj]

en: Personal
eo: Personaj

en: System
eo: Sistemo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Administrator
eo: Administranto

en: Thin
eo: Magra

en: Extra Light
eo: Tre malgrasa

en: Ultra Light
eo: Treege malgrasa

en: Light
eo: Malgrasa

en: Regular
eo: Regula

en: Normal
eo: Normala

en: Medium
eo: Meza

en: Demi Bold
eo: Duongrasa

en: Semi Bold
eo: Duongrasa

en: Bold
eo: Grasa

en: Extra Bold
eo: Tre grasa

en: Ultra Bold
eo: Treege grasa

en: Black
eo: Negra

en: Heavy
eo: Peza

en: Roman
eo: Klasika

en: Italic
eo: Kursiva

en: Oblique
eo: Oblikva

en: Ultra Condensed
eo: Treege densiga

en: Extra Condensed
eo: Tre densiga

en: Condensed
eo: Densiga

en: Semi Condensed
eo: Duondensiga

en: Semi Expanded
eo: Duonekspansiita

en: Expanded
eo: Ekspansiita

en: Extra Expanded
eo: Tre ekspansiita

en: Ultra Expanded
eo: Treege ekspansiita

en: Monospaced
eo: Egallarĝa

en: Proportional
eo: Proporcia

en: Other, Control
eo: Alia, stiro

en: Other, Format
eo: Alia, strukturo

en: Other, Not Assigned
eo: Alia, ne taskita

en: Other, Private Use
eo: Alia, privata interkonsento

en: Other, Surrogate
eo: Alia, surogato

en: Letter, Lowercase
eo: Litero, minuskla

en: Letter, Modifier
eo: Litero, modifilo

en: Letter, Other
eo: Litero, alia

en: Letter, Titlecase
eo: Litero, majuskligi unuan literon

en: Letter, Uppercase
eo: Litero, majuskla

en: Mark, Spacing Combining
eo: Signo, spaciga kunliga

en: Mark, Enclosing
eo: Signo, enfermiga

en: Mark, Non-Spacing
eo: Signo, ne spaciga

en: Number, Decimal Digit
eo: Nombro, decimala cifero

en: Number, Letter
eo: Nombro, litero

en: Number, Other
eo: Nombro, alia

en: Punctuation, Connector
eo: Interpunkcio, konektilo

en: Punctuation, Dash
eo: Interpunkcio, streko

en: Punctuation, Close
eo: Interpunkcio, ferma

en: Punctuation, Final Quote
eo: Interpunkcio, fina citilo

en: Punctuation, Initial Quote
eo: Interpunkcio, komenca citilo

en: Punctuation, Other
eo: Interpunkcio, alia

en: Punctuation, Open
eo: Interpunkcio, komenca

en: Symbol, Currency
eo: Simbolo, valuto

en: Symbol, Modifier
eo: Simbolo, modifilo

en: Symbol, Math
eo: Simbolo, matematiko

en: Symbol, Other
eo: Simbolo, alia

en: Separator, Line
eo: Apartigilo, linio

en: Separator, Paragraph
eo: Apartigilo, alineo

en: Separator, Space
eo: Apartigilo, spaceto

en: Category
eo: Kategorio

en: XML Decimal Entity
eo: XML-decimala ento

en: Show Face:
eo: Montri tiparan fasonon:

en: Install…
eo: Instali…

en: Change Text…
eo: Ŝanĝi Tekston…

en: Could not read font.
eo: Ne povis legi tiparon.

en: Preview String
eo: Antaŭrigarda ĉeno

en: Please enter new string:
eo: Entajpu novan ĉenon:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
eo: Ĉe&fa ilobreto

en: Preview Type
eo: Antaŭrigarda tipo

en: Standard Preview
eo: Normala antaŭrigardo

en: All Characters
eo: Ĉiuj signaroj

en: Unicode Block: %1
eo: Unikoda bloko: %1

en: Unicode Script: %1
eo: Unikoda simbolaro: %1

en: Basic Latin
eo: Baza latina

en: Latin-1 Supplement
eo: Latina-1 suplemento

en: Latin Extended-A
eo: Latina etendita-A

en: Latin Extended-B
eo: Latina etendita-B

en: IPA Extensions
eo: IPA-etendaĵoj

en: Spacing Modifier Letters
eo: LIteroj kiuj modifas interspacojn

en: Combining Diacritical Marks
eo: Kunligaj diakritaĵoj

en: Greek and Coptic
eo: Greka kaj kopta

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic Supplement
eo: Cirila suplemento

en: Armenian
eo: Armena

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Arabic
eo: Araba

en: Syriac
eo: Siria

en: Arabic Supplement
eo: Araba suplemento

en: Thaana
eo: Taana

en: NKo
eo: NKo-a

en: Devanagari
eo: Devanagara

en: Bengali
eo: Bengala

en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

en: Gujarati
eo: Gujarata

en: Oriya
eo: Orija

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Teluga

en: Kannada
eo: Kananada

en: Malayalam
eo: Malayalama

en: Thai
eo: Taja

en: Lao
eo: Laoa

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Myanmar
eo: Mjanmao

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Hangul Jamo
eo: Hangula Jamo

en: Ethiopic
eo: Etiopa

en: Ethiopic Supplement
eo: Etiopa suplemento

en: Cherokee
eo: Ĉerokea

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eo: Unuigita kanada aborigena silabaro

en: Ogham
eo: Ogama

en: Runic
eo: Runa

en: Tagalog
eo: Tamila

en: Hanunoo
eo: Hana

en: Buhid
eo: Taja

en: Tagbanwa
eo: Taana

en: Khmer
eo: Kmera

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Limbu
eo: Limbu-a

en: Tai Le
eo: Taj-Lea

en: New Tai Lue
eo: Nova Taj-Luea

en: Khmer Symbols
eo: Kmeraj simboloj

en: Buginese
eo: Bugia

en: Balinese
eo: Balia

en: Phonetic Extensions
eo: Fonetikaj etendaĵoj

en: Phonetic Extensions Supplement
eo: Suplemento al fonetikaj etendaĵoj

en: Combining Diacritical Marks Supplement
eo: Suplemento al kunligaj diakritaĵoj

en: Latin Extended Additional
eo: Latinaj etenditaj aldonaĵoj

en: Greek Extended
eo: Greka etendita

en: General Punctuation
eo: Ĝenerala interpunkcio

en: Superscripts and Subscripts
eo: Superskriboj kaj subskriboj

en: Currency Symbols
eo: Valutsimboloj

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eo: Kunligaj diakritaĵoj por simboloj

en: Letter-Like Symbols
eo: Litersimilaj simboloj

en: Number Forms
eo: Nombroformoj

en: Arrows
eo: Sagoj

en: Mathematical Operators
eo: Matematikaj operacisimboloj

en: Miscellaneous Technical
eo: Diversaj teknikaj

en: Control Pictures
eo: Bildsimboloj de komandoj

en: Optical Character Recognition
eo: Optika signorekono

en: Enclosed Alphanumerics
eo: Enfermitaj literciferoj

en: Box Drawing
eo: Kadra desegno

en: Block Elements
eo: Blokecaj elementoj

en: Geometric Shapes
eo: Geometriaj formoj

en: Miscellaneous Symbols
eo: Diversaj simboloj

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eo: Diversaj matematikaj simboloj-A

en: Supplemental Arrows-A
eo: Suplementaj sagoj-A

en: Braille Patterns
eo: Brajlaj ŝablonoj

en: Supplemental Arrows-B
eo: Suplementaj sagoj-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eo: Diversaj matematikaj simboloj-B

en: Supplemental Mathematical Operators
eo: Suplementaj matematikaj operacisimboloj

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eo: Diversaj simboloj kaj sagoj

en: Glagolitic
eo: Glagolica

en: Latin Extended-C
eo: Latina etendita-C

en: Coptic
eo: Kopta

en: Georgian Supplement
eo: Kartvela suplemento

en: Tifinagh
eo: Tifinagh (berbera skribsistemo)

en: Ethiopic Extended
eo: Etiopa etendita

en: Supplemental Punctuation
eo: Suplementa interpunkcio

en: CJK Radicals Supplement
eo: CJK-radikala suplemento

en: Kangxi Radicals
eo: Kangxi-radikaloj

en: Ideographic Description Characters
eo: Ideografiaj priskribosignoj

en: CJK Symbols and Punctuation
eo: CJK-simboloj kaj interpunkcio

en: Bopomofo
eo: Bopomofa

en: Hangul Compatibility Jamo
eo: Hangula kongrueca Jamo

en: Kanbun
eo: Kanbuna

en: Bopomofo Extended
eo: Bopomofa etendita

en: CJK Strokes
eo: CJK-strekoj

en: Katakana Phonetic Extensions
eo: Katakana fonetikaj etendaĵoj

en: Enclosed CJK Letters and Months
eo: Enfermitaj CJK-literoj kaj monatoj

en: CJK Compatibility
eo: CJK-kongrueco

en: CJK Unified Ideographs Extension A
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-A

en: Yijing Hexagram Symbols
eo: Yijing-I Ĉing-simboloj

en: CJK Unified Ideographs
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj

en: Yi Syllables
eo: Yi-silaboj

en: Yi Radicals
eo: Yi-radikaloj

en: Modifier Tone Letters
eo: Literoj kiuj modifas tonon

en: Latin Extended-D
eo: Latina etendita-D

en: Phags-pa
eo: Phagspa

en: Hangul Syllables
eo: Hangulaj silaboj

en: High Surrogates
eo: Altaj surogatoj

en: High Private Use Surrogates
eo: Altaj surogatoj de privata interkonsento

en: Low Surrogates
eo: Malaltaj surogatoj

en: Private Use Area
eo: Aro pri privata interkonsento

en: CJK Compatibility Ideographs
eo: CJK-kongruecaj ideogramoj

en: Alphabetic Presentation Forms
eo: Alfabetaj prezentformoj por kongrueco

en: Arabic Presentation Forms-A
eo: Arabaj prezentformoj-A

en: Variation Selectors
eo: Variaĵaj elektiloj

en: Vertical Forms
eo: Vertikalaj formoj

en: Combining Half Marks
eo: Kunligaj duonsignoj

en: CJK Compatibility Forms
eo: CJK-kongruecaj formoj

en: Small Form Variants
eo: Etformaj variantoj

en: Arabic Presentation Forms-B
eo: Arabaj prezentformoj-B

en: Half-Width and Full-Width Forms
eo: duonlarĝa kaj plenlarĝa formoj

en: Specials
eo: Specialaĵoj

en: Linear B Syllabary
eo: Lineara-B silabaro

en: Linear B Ideograms
eo: Ideogramoj de lineara-B

en: Aegean Numbers
eo: Egeaj nombroj

en: Ancient Greek Numbers
eo: Antikvaj grekaj nombroj

en: Old Italic
eo: Antikva itala

en: Gothic
eo: Gotika

en: Ugaritic
eo: Ugarita

en: Old Persian
eo: Antikva persa

en: Deseret
eo: Desereta

en: Shavian
eo: Ŝava (Shaw)

en: Osmanya
eo: Somalia skribo

en: Cypriot Syllabary
eo: Sipra silabaro

en: Phoenician
eo: Fenica

en: Kharoshthi
eo: Karoŝta

en: Cuneiform
eo: Kojnoskribo

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
eo: Kojnoskribaj nombroj kaj interpunkcio

en: Byzantine Musical Symbols
eo: Bizancaj muzikaj simboloj

en: Musical Symbols
eo: Muzikaj simboloj

en: Ancient Greek Musical Notation
eo: Antikva greka muzika notacio

en: Tai Xuan Jing Symbols
eo: Tai Xuan Jing simboloj

en: Counting Rod Numerals
eo: Kalkulbastonaj ciferoj

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
eo: Matematikaj literciferaj simboloj

en: CJK Unified Ideographs Extension B
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
eo: Suplemento al CJK-kongruecaj ideogramoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Variation Selectors Supplement
eo: Suplemento al variaĵaj elektiloj

en: Supplementary Private Use Area-A
eo: Suplementa privata interkonsenta aro-A

en: Supplementary Private Use Area-B
eo: Suplementa privata interkonsenta aro-B

en: Braille
eo: Brajla

en: Canadian Aboriginal
eo: Kanada aborigena

en: Common
eo: Ofta

en: Cypriot
eo: Sipra

en: Greek
eo: Greka

en: Han
eo: Hana

en: Hangul
eo: Hangula

en: Inherited
eo: Heredita

en: Latin
eo: Latina

en: Linear B
eo: Lineara-B

en: Nko
eo: Nko-a

en: Phags Pa
eo: Phagspa
