krunner_webshortcutsrunner - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
es: Buscar %2 en %1

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
es: Abre «%1» en un navegador web con la consulta :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
es: Buscar usando la sintaxis del «bang» de DuckDuckGo

en: Search in private window
es: Buscar en ventana privada

en: Search in incognito window
es: Buscar en ventana de incógnito
