plasma-desktop - en to et translation catalogue (27 entries)

en: Toggle do not disturb
et: Mittehäirimise lülitamine

en: Configure Notifications
et: Märguannete seadistamine

en: Show popups
et: Hüpikute näitamine

en: Show in do not disturb mode
et: Näitamine häirevabas režiimis

en: Show in history
et: Näitamine ajaloos

en: Show notification badges
et: Märguannete numbrimullide näitamine

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis.
et: See rakendus ei toeta märguannete seadistamist sündmuste alusel.

en: This module lets you manage application and system notifications.
et: See moodul võimaldab hallata rakenduste ja süsteemi märguandeid.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
et: Märguandeid pakub praegu Plasma asemel '%1 %2'.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
et: Plasma ei paku praegu märguandeid.

en: Critical notifications:
et: Kriitilised märguanded:

en: Low priority notifications:
et: Madala prioriteediga märguanded:

en: Show popup
et: Hüpiku näitamine

en: %1 second | %1 seconds
et[0]: %1 sekundit
et[1]: %1 sekundit

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
et: Peidetakse pärast:

en: Application progress:
et: Rakenduste edenemine:

en: Show in task manager
et: Näidatakse tegumihalduris

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
et: Näidatakse märguannetes

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
et: Hüpik hoitakse edenemise ajal lahti

en: Notification badges:
et: Märguannete numbrimullid:

en: Popup Position
et: Hüpiku asukoht

en: Application Settings
et: Rakenduste seadistused

en: Applications
et: Rakendused

en: System Services
et: Süsteemi teenused

en: No application or event matches your search term.
et: Otsingule ei vasta ükski rakendus ega sündmus.

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior.
et: Vali loendist rakendus, mille märguannete seadistusi ja käitumist muuta.

en: Other Applications
et: Muud rakendused
