plasma_applet_devicenotifier - en to et translation catalogue (19 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
et: %1 vaba, kokku %2

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
et: Ühendamine …

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
et: Lahutamine ...

en: Open in File Manager
et: Ava failihalduris

en: Mount and Open
et: Ühenda ja ava

en: Eject
et: Väljasta

en: Safely remove
et: Eemalda turvaliselt

en: Mount
et: Ühenda

en: Remove All
et: Eemalda kõik

en: Click to safely remove all devices
et: Klõpsa kõigi seadmete turvaliseks lahutamiseks

en: No removable devices attached
et: Eemaldatavad seadmed puuduvad

en: No disks available
et: Kettad puuduvad

en: Most Recent Device
et: Viimati ühendatud seade

en: No Devices Available
et: Seadmed puuduvad

en: Removable Devices
et: Eemaldatavad seadmed

en: Non Removable Devices
et: Mitte-eemaldatavad seadmed

en: All Devices
et: Kõik seadmed

en: Show popup when new device is plugged in
et: Hüpikdialoogi näitamine uue seadme ühendamisel

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
et: Seadista eemaldatavaid seadmeid …
