plasma_engine_weather - en to et translation catalogue (804 entries)

[ctx: weather condition]
en: clear
et: selge

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
et: selge, kohati pilves

[ctx: weather condition]
en: clear sky
et: selge taevas

[ctx: weather condition]
en: cloudy
et: pilves

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
et: pilves ja rahe

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
et: pilves ja tugev lumesadu

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
et: pilves ja kerge lumesadu

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
et: pilves ja lörts

[ctx: weather condition]
en: drizzle
et: uduvihm

[ctx: weather condition]
en: fog
et: udu

[ctx: weather condition]
en: foggy
et: udune

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
et: hall ja pilves

[ctx: weather condition]
en: hail
et: rahe

[ctx: weather condition]
en: hail shower
et: rahe ja hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: hail showers
et: rahe ja hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: hazy
et: vine

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
et: tugev vihm

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
et: tugev lumesadu

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
et: tugev hooglumi

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
et: tugev hooglumi

[ctx: weather condition]
en: light cloud
et: kerge pilvisus

[ctx: weather condition]
en: light rain
et: kerge vihm

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: light shower
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: light showers
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: light snow
et: kerge lumesadu

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
et: kerge hooglumi

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
et: kerge hooglumi

[ctx: weather condition]
en: mist
et: uduvine

[ctx: weather condition]
en: misty
et: udune

[ctx: weather condition]
en: N/A
et: -

[ctx: weather condition]
en: na
et: -

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
et: osaline pilvisus

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
et: liivatorm

[ctx: weather condition]
en: sleet
et: lörts

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
et: hooglörts

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
et: hoolörts

[ctx: weather condition]
en: sunny
et: päikesepaiste

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
et: päikesepaiste, kohati pilves

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
et: tihe pilvisus

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
et: äikesetorm

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
et: äikesevihm

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
et: äikesevihm

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
et: troopiline torm

[ctx: weather condition]
en: white cloud
et: valge ja pilves

[ctx: weather forecast]
en: clear
et: selge

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
et: selge, kohati pilves

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
et: selge taevas

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
et: pilves

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
et: pilves ja rahe

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
et: pilves ja tugev lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
et: pilves ja kerge lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
et: pilves ja lörts

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
et: uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: fog
et: udu

[ctx: weather forecast]
en: foggy
et: udune

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
et: hall ja pilves

[ctx: weather forecast]
en: hail
et: rahe

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
et: rahe ja hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
et: rahe ja hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: hazy
et: vine

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
et: tugev vihm

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
et: tugev hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
et: tugev lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
et: tugev hooglumi

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
et: tugev hooglumi

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
et: kerge pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: light rain
et: kerge vihm

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: light shower
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: light showers
et: kerge hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: light snow
et: kerge lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
et: kerge hooglumi

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
et: kerge hooglumi

[ctx: weather forecast]
en: mist
et: uduvine

[ctx: weather forecast]
en: misty
et: udune

[ctx: weather forecast]
en: na
et: -

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
et: osaline pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
et: liivatorm

[ctx: weather forecast]
en: sleet
et: lörts

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
et: hooglörts

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
et: hooglörts

[ctx: weather forecast]
en: sunny
et: päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
et: päikesepaiste, kohati pilves

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
et: tihe pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
et: äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
et: äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
et: äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
et: troopiline torm

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
et: valge ja pilves

[ctx: visibility]
en: Excellent
et: Suurepärane

[ctx: visibility]
en: Very Good
et: Väga hea

[ctx: visibility]
en: Good
et: Hea

[ctx: visibility]
en: Moderate
et: Keskmine

[ctx: visibility]
en: Poor
et: Kehv

[ctx: visibility]
en: Very Poor
et: Väga kehv

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
et: Tuisk

[ctx: weather condition]
en: Clear
et: Selge

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
et: Pilvine

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
et: Vähenev pilvisus

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
et: Põgusad sademed

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
et: Pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
et: Uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Dust
et: Tolmuvine

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
et: Tolmukeeris

[ctx: weather condition]
en: Fog
et: Udu

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
et: Udulaam jaama lähedal

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
et: Jääudu

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
et: Kohati udu

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
et: Nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
et: Jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
et: Tuulispask

[ctx: weather condition]
en: Hail
et: Rahe

[ctx: weather condition]
en: Haze
et: Põuavine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
et: Tugev tuisk

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
et: Tugev pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
et: Tugev uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
et: Tugev rahe

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
et: Tugev vihm ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
et: Tugev vihmasadu ja hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
et: Tugev vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
et: Tugev vihma- ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
et: Tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
et: Tugev lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
et: Tugevad lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
et: Tugev hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
et: Äikesetorm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
et: Tugev äikesetorm rahega

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
et: Tugev äikesetorm vihmaga

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
et: Jääkristallid

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
et: Jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
et: Tugevnev pilvisus

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
et: Kerge uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
et: Kerge jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
et: Kerge jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
et: Kerge vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
et: Kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
et: Kerge lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
et: Kerged lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
et: Kerge hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
et: Välgu võimalus

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
et: Peamiselt selge

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
et: Peamiselt päikesepaiste

[ctx: weather condition]
en: Mist
et: Uduvine

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
et: Vihm ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
et: Vihm ja hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
et: Peamiselt pilvine

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
et: Pole teada

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
et: Osaline pilvisus

[ctx: weather condition]
en: Rain
et: Vihm

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
et: Vihma- ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
et: Hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
et: Äsjane uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
et: Äsjane tolmu- või liivatorm

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
et: Äsjane udu

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
et: Äsjased külmad sademed

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
et: Äsjane rahe

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
et: Äsjane vihm

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
et: Äsjane vihma- ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
et: Äsjane hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
et: Äsjane lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
et: Äsjane hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
et: Äsjane äikesetorm

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
et: Äsjane äikesetorm rahega

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
et: Äsjane äikesetorm tugeva rahega

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
et: Äsjane äikesetorm tugeva vihmaga

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
et: Äsjane äikesetorm vihmaga

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
et: Liiva- või tolmutorm

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
et: Tugev liiva-või tolmutorm

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
et: pinnaudu

[ctx: weather condition]
en: Smoke
et: Suits

[ctx: weather condition]
en: Snow
et: Lumi

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
et: Lumekristallid

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
et: Teraline lumi

[ctx: weather condition]
en: Squalls
et: Äkilised tuuleiilid

[ctx: weather condition]
en: Sunny
et: Päikesepaiste

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
et: Äikesetorm rahega

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
et: Äikesetorm vihmaga

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
et: Äikesetorm kerge hoogvihmaga

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
et: Äikesetorm tugeva vihmaga

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
et: Äikesetorm liiva- või tolmutormiga

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
et: Äikesetorm sademeteta

[ctx: weather condition]
en: Tornado
et: Tornaado

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
et: Vähene pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
et: Vähene lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
et: Vähene lumesadu jääkruupidega

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
et: Vähene lumesadu või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
et: Vähene lumesadu või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
et: Vähene hoogvihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
et: Vähene hoogvihm või lörts

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
et: Vähene hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
et: Vähene hoog- või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
et: Vähene hoog- või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
et: Vähene hoogvihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
et: Vähene äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
et: Vähene äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
et: Vähene lörts

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
et: Vähene lörts või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
et: Päikesepaiste, kohatine pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
et: Lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
et: Uduvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
et: Uduvihma ja nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
et: Uduvihma ja vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
et: Uduvihma või vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
et: Vähese lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
et: Vähese, kohati tugeva lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
et: Vähese lumesaju ja jääkruupide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
et: Vähese lumesaju või jääkruupide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
et: Vähese lumesaju või hoogvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
et: Vähese lumesaju või äikesevihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
et: Nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
et: Jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
et: Jäävihma ja lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
et: Jäävihma või vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
et: Jäävihma või lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
et: Kerge lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
et: Kerge lumesaju ja tuisu võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
et: Kerge lumesaju ja nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
et: Kerge lumesaju ja jääkruupide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
et: Kerge lumesaju ja vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
et: Kerge lumesaju või jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
et: Kerge lumesaju või jääkruupide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
et: Kerge lumesaju või vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
et: Kerge lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
et: Vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
et: Kohati tugeva vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
et: Vihma ja lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
et: Vihma või uduvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
et: Vihma või jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
et: Vihma või lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
et: Hoogvihma või vähese lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
et: Hoogvihma või lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
et: Tõsise äikesetormi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
et: Hoogvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
et: Hoogvihma, kohati tugeva vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
et: Hoogvihma, kohati tugeva vihma või äikesevihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
et: Hoogvihma, kohati tugeva vihma või äikesetormi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
et: Hoog- või uduvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
et: Hoog- või äikesevihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
et: Hoogvihma või äikesetormi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
et: Lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
et: Lumesaju ja -tormi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
et: Lumesaju ja nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
et: Lumesaju ja jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
et: Lumesaju ja vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
et: Lumesaju või vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
et: Äkiliste tuisuiilide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
et: Äikesevihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
et: Äikesetormi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
et: Äikesetormi, võib-olla ka rahe võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
et: Lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
et: Kohati tugeva lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
et: Lörtsi või hoogvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
et: Lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
et: Lärtsi ja vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
et: Lörtsi või vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Clear
et: Selge

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
et: Selginev

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
et: Pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
et: Osaliselt pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
et: Peamiselt pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
et: Kohati pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
et: Pilvine, kohati päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
et: Uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
et: Uduvihm ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
et: Uduvihm ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
et: Uduvihm või nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
et: Uduvihm või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
et: Vähene lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
et: Vähene, kohati tugev lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
et: Vähene, kohati tugev lumesadu või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
et: Vähene lumesadu jääkruupidega

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
et: Vähene lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
et: Vähene lumesadu või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
et: Vähene lumesadu või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Fog
et: Udu

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
et: Tugevnev udu

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
et: Hääbuv udu

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
et: Uduviirud

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
et: Nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
et: Jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
et: Jäävihm jääkruupidega

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
et: Jäävihm ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
et: Jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
et: Jäävihm või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
et: Jäävihm või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
et: Jäävihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
et: Jääudu

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
et: Tugevnev jääudu

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
et: Hääbuv jääudu

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
et: Jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
et: Jääkruubid ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
et: Jääkruubid ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
et: Jääkruubid või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
et: Jääkruubid või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
et: Tugevnev pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
et: Tihenevad pilved

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
et: Kerge lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
et: Kerge lumesadu ja lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
et: Kerge lumesadu, lumetorm ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
et: Kerge lumesadu ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
et: Kerge lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
et: Kerge lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
et: Kerge lumesadu ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
et: Kerge lumesadu ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
et: Kerge lumesadu või kerge jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
et: Kerge lumesadu või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
et: Kerge lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
et: Kerge lumesadu või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
et: Kerge lörts

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
et: Kerge lörts või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
et: Kohati äkilised tuisuiilid

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
et: Peaaegu lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
et: Lauspilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
et: Kohatu uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
et: Kohati uduvihm ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
et: Kohati uduvihm ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
et: Kohati uduvihm või nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
et: Kohati uduvihm või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
et: Kohati nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
et: Kohati nõrk jäävihm või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
et: Kohati nõrk jäävihm või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
et: Kohati jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
et: Kohati jäävihm ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
et: Kohati jäävihm ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
et: Kohati jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
et: Kohatu jäävihm või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
et: Kohati jäävihm või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
et: Kohati jäävihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
et: Kohati jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
et: Kohati jääkruubid ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
et: Kohati jääkruubid ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
et: Kohati jääkruubid või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
et: Kohati jääkruubid või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
et: Kohati kerge lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
et: Kohati kerge lumesadu ja lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
et: Kohati kerge lumesadu, lumetorm ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
et: Kohati kerge lumesadu ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
et: Kohati kerge lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
et: Kohati kerge lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
et: Kohati kerge lumesadu ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
et: Kohati kerge lumesadu ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
et: Kohati kerge lumesadu või nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
et: Kohati kerge lumesadu või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
et: Kohati kerge lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
et: Kohati kerge lumesadu või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
et: Kohati kerge lörts

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
et: Kohati kerge lörts ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
et: Kohati kerge lörts või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
et: Kohati vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
et: Kohati vihm ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
et: Kohati vihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
et: Kohati vihm või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
et: Kohati vihm või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
et: Kohati vihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
et: Kohati vihm või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
et: Kohati vihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
et: Kohati lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
et: Kohati lumesadu ja lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
et: Kohati lumesadu. lumetorm ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
et: Kohati lumesadu ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
et: Kohati lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
et: Kohati lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with ice pellets
et: Kohati lumesadu ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with rain
et: Kohati lumesadu ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing drizzle
et: Kohati lumesadu või nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing rain
et: Kohati lumesadu või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or ice pellets
et: Kohati lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or rain
et: Kohati lumesadu või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow
et: Kohati lörts

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow mixed with rain
et: Kohati lörts ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow or rain
et: Kohati lörts või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain
et: Vihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy
et: Kohati tugev vihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with freezing rain
et: Kohati tugev vihm ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with snow
et: Kohati tugev vihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or drizzle
et: Kohati tugev vihm või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or freezing rain
et: Kohati tugev vihm või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or snow
et: Kohati tugev vihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thundershowers
et: Kohati tugev vihm või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thunderstorms
et: Kohati tugev vihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with freezing rain
et: Vihm ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with snow
et: Vihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain or drizzle
et: Vihm või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain or freezing rain
et: Vihm või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
et: Vihm või lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thundershowers
et: Vihm või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thunderstorms
et: Vihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or flurries
et: Hoogvihm või nõrk lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or wet flurries
et: Hoogvihm või lörts

[ctx: weather forecast]
en: Showers
et: Hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy
et: Kohati tugev hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thundershowers
et: Kohati tugev hoogvihm või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thunderstorms
et: Kohati tugev hoogvihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
et: Hoog- või uduvihm

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
et: Hoog- või äikesevihm

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thunderstorms
et: Hoogvihm või äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
et: Suits

[ctx: weather forecast]
en: Snow
et: Lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
et: Lumesadu ja lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard and blowing snow
et: Lumesadu, lumetorm ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blowing snow
et: Lumesadu ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy
et: Kohati tugev lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blizzard
et: Kohati tugev lumesadu ja lumetorm

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blowing snow
et: Kohati tulev lumesadu ja tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing drizzle
et: Kohati tugev lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing rain
et: Kohati tugev lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with ice pellets
et: Kohati tugev lumesadu ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with rain
et: Kohati tugev lumesadu ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or freezing rain
et: Kohati tugev lumesadu või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or ice pellets
et: Kohati tugev lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or rain
et: Kohati tugev lumesadu või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing drizzle
et: Lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing rain
et: Lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with ice pellets
et: Lumesadu ja jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
et: Lumesadu ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing drizzle
et: Lumesadu või nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing rain
et: Lumesadu või jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow or ice pellets
et: Lumesadu või jääkruubid

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
et: Lumesadu või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
et: Tuisuiilid

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
et: Päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: Mainly sunny
et: Peamiselt päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: Sunny with cloudy periods
et: Päikesepaiste, kohati pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
et: Äikesetorm

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
et: Äikesetorm, rahe võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries
et: Lörts

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy
et: Kohati tugev lörts

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy or rain showers
et: Kohati tugev lörts või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries or rain showers
et: Lörts või hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
et: Lörts

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy
et: Kohati tugev lörts

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy mixed with rain
et: Kohati tugev lörts ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
et: Lörts ja vihm

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
et: Lörts või vihm

[ctx: weather forecast]
en: Windy
et: Tuuline

[ctx: Short for Today]
en: Today
et: Täna

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
et: Õhtul

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
et: L

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
et: P

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
et: E

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
et: T

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
et: K

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
et: N

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
et: R

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
et: BBC Weatheri andmed

en: N/A
et: -

en: day
et: päeval

[ctx: Short for tonight]
en: nite
et: õhtul

[ctx: Short for night, appended to the end of the weekday]
en: nt
et: öösel

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
et: Tibutab

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
et: Environment and Climate Change Canada andmed

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
et: NOAA riikliku ilmateenistuse andmed

[ctx: weather condition]
en: few clouds
et: vähene pilvisus

[ctx: weather condition]
en: overcast
et: lauspilvisus

[ctx: weather condition]
en: haze
et: põuavine

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
et: udu ja jäätumine

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
et: kerge uduvihm

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
et: tugev uduvihm

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
et: nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
et: tugev jäävihm

[ctx: weather condition]
en: rain
et: vihm

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
et: mõõdukas vihm

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
et: kerge jäävihm

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
et: jäävihm

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
et: kerge vihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
et: tugev vihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: snow
et: lumesadu

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
et: mõõdukas lumesadu

[ctx: weather condition]
en: showers
et: hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
et: kerge vihm ja hooglumi

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
et: tugev vihm ja hooglumi

[ctx: weather condition]
en: snow showers
et: hooglumi

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
et: kerge äikesetorm

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
et: tugev äikesetorm

[ctx: weather condition]
en: n/a
et: -

en: Day
et: Päev

en: Night
et: Öö

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
et: Vähene pilvisus

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
et: Vähene pilvisus ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
et: Vähene pilvisus ja tugev tuul

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds with Haze
et: Vähene pilvisus ja vine

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
et: Tolmutuisk

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
et: Liivatuisk

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
et: Tuisk lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Breezy
et: Kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
et: Selge ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
et: Selge ja vine

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
et: Uduvihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
et: Uduvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Ice Pellets
et: Uduvihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Snow
et: Uduvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls
et: Tolmu/liivakeerised

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls in Vicinity
et: Tolmu/liivakeerised lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
et: Tolmutorm

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm in Vicinity
et: Tolmutorm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Fair
et: Selge

[ctx: weather condition]
en: Fair and Breezy
et: Selge ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Fair and Windy
et: Selge ja tugev tuul

[ctx: weather condition]
en: Fair with Haze
et: Selge ja vine

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
et: Udu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
et: Udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
et: Nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
et: Nõrk jäävihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
et: Nõrk jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
et: Nõrk jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
et: Jääudu

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog in Vicinity
et: Jääudu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
et: Jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain in Vicinity
et: Jäävihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Rain
et: Jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
et: Jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud in Vicinity
et: Tuulispask lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
et: Rahe

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog
et: Tugev uduvihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog/Mist
et: Tugev uduvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Ice Pellets
et: Tugev uduvihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Snow
et: Tugev uduvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Dust Storm
et: Tugev tolmutorm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
et: Tugev jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Rain
et: Tugev jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Snow
et: Tugev jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Fog
et: Tugev jääudu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain
et: Tugev jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Rain
et: Tugev jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
et: Tugev jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets
et: Tugevad jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Drizzle
et: Tugevad jääkruubid ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Rain
et: Tugevad jääkruubid ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog
et: Tugev vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog/Mist
et: Tugev vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Drizzle
et: Tugev vihm ja nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Rain
et: Tugev vihm ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Ice Pellets
et: Tugev vihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers
et: Tugev hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers Fog/Mist
et: Tugev hoogvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
et: Tugev vihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Sand Storm
et: Tugev liivatorm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain
et: Tugev hoogvihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain Fog/Mist
et: Tugev hoogvihm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow
et: Tugev hoogvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog
et: Tugev hoogvihm, lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog/Mist
et: Tugev hoogvihm, lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy small Hail/Snow Pellets
et: Tugev väike rahe/jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Blowing Snow
et: Tugev lumesadu ja tuisk

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog
et: Tugev lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog/Mist
et: Tugev lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Drizzle
et: Tugev lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Rain
et: Tugev lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Grains
et: Tugevad lumeterad

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Low Drifting Snow
et: Tugev lumesadu ja pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Rain
et: Tugev lumesadu ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
et: Tugev hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog
et: Tugev hooglumi ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog/Mist
et: Tugev hooglumi ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain
et: Tugev äikesetorm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog
et: Tugev äikesetorm, vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog and Windy
et: Tugev äikesetorm, vihm, udu ja tuul

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog/Mist
et: Tugev äikesetorm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail
et: Tugev äikesetorm, vihm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog
et: Tugev äikesetorm, vihm, rahe ja udu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog/Hail
et: Tugev äikesetorm, vihm, rahe ja udu/rahe

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Haze
et: Tugev äikesetorm, vihm, rahe ja vine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Haze
et: Tugev äikesetorm, vihm ja vine

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
et: Tugev äikesetorm, vihm ja väike rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Snow
et: Tugev äikesetorm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Drizzle
et: Jääkruubid ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets in Vicinity
et: Jääkruubid lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Rain
et: Jääkruubid ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog
et: Kerge uduvihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog/Mist
et: Kerge uduvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Ice Pellets
et: Kerge uduvihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Snow
et: Kerge uduvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Rain
et: Kerge jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Snow
et: Kerge jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Fog
et: Kerge jääudu

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Rain
et: Kerge jäävihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
et: Kerge jäävihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets
et: Kerged jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Drizzle
et: Kerged jääkruubid ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Rain
et: Kerged jääkruubid ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rain and Breezy
et: Kerge vihm ja tuul

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog
et: Kerge vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog/Mist
et: Kerge vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Drizzle
et: Kerge vihm ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Rain
et: Kerge vihm ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Ice Pellets
et: Kerge vihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers
et: Kerge hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers Fog/Mist
et: Kerge hoogvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
et: Kerge vihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
et: Kerge hoogvihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain Fog/Mist
et: Kerge hoogvihm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow
et: Kerge hoogvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog
et: Kerge hoogvihm, lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog/Mist
et: Kerge hoogvihm, lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Small Hail/Snow Pellets
et: Kerge rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow
et: Kerge lumesadu ja tuisk

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow Fog/Mist
et: Kerge lumesadu, tuisk ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Drizzle
et: Kerge lumesadu ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog
et: Kerge lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog/Mist
et: Kerge lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Drizzle
et: Kerge lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Rain
et: Kerge lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Grains
et: Kerged lumeterad

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Low Drifting Snow
et: Kerge lumesadu ja pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Rain
et: Kerge lumesadu ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
et: Kerge lumesadu ja hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog
et: Kerge lumesadu, hoogvihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog/Mist
et: Kerge lumesadu, hoogvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain
et: Kerge äikesetorm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog
et: Kerge äikesetorm, vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog/Mist
et: Kerge äikesetorm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail
et: Kerge äikesetorm, vihm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog
et: Kerge äikesetorm, vihm, rahe ja udu

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
et: Kerge äikesetorm, vihm, rahe ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Haze
et: Kerge äikesetorm, vihm, rahe ja vine

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Haze
et: Kerge äikesetorm, vihm ja vine

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
et: Kerge äikesetorm, vihm ja väike rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Snow
et: Kerge äikesetorm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Dust
et: Tolmu pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Sand
et: Liiva pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Snow
et: Pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Breezy
et: Peamiselt pilvine ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Windy
et: Peamiselt pilvine ja tugev tuul

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy with Haze
et: Peamiselt pilvine ja vine

[ctx: weather condition]
en: Overcast
et: Lauspilvisus

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Breezy
et: Lauspilvisus ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Windy
et: Lauspilvisus ja tugev tuul

[ctx: weather condition]
en: Overcast with Haze
et: Lauspilvisus ja vine

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog
et: Kohati udu

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog in Vicinity
et: Kohati udu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Breezy
et: Kohati pilves ja kerge tuul

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Windy
et: Kohati pilves ja tugev tuul

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy with Haze
et: Kohati pilves ja vine

[ctx: weather condition]
en: Patchy Freezing Fog
et: Kohati jääudu

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog
et: Uduviirud

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog in Vicinity
et: Uduviirud lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
et: Vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog/Mist
et: Vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Drizzle
et: Vihm ja nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Rain
et: Vihm ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Rain Ice Pellets
et: Vihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
et: Vihm ja hoogvihm

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers Fog/Mist
et: Vihm, hoogvihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity
et: Vihma ja hoogvihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity Fog/Mist
et: Vihm, hoogvihm ja udu/uduvine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
et: Vihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Sand
et: Liiv

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
et: Liivatorm

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
et: Liivatorm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog in Vicinity
et: Läbipaistva taevaga udu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Showers Hail
et: Hoogvihm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Showers Ice Pellets
et: Hoogvihm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Fog
et: Hoogvihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Snow
et: Hoogvihm ja lumesadu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain
et: Hoogvihm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain Fog/Mist
et: Hoogvihm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity
et: Hoogvihm ja vihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity Fog/Mist
et: Hoogvihm, vihm ja udu/uduvine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow
et: Hoogvihm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog
et: Hoogvihm, lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog/Mist
et: Hoogvihm, lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Small Hail/Snow Pellets
et: Väike rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Snow Blowing Snow
et: Lumesadu ja tuisk

[ctx: weather condition]
en: Snow Drizzle
et: Lumesadu ja uduvihm

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog
et: Lumesadu ja udu

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog/Mist
et: Lumesadu ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Drizzle
et: Lumesadu ja nõrk jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Rain
et: Lumesadu ja jäävihm

[ctx: weather condition]
en: Snow Low Drifting Snow
et: Lumesadu ja pinnatuisk

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
et: Lumesadu ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
et: Hooglumi

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog
et: Hooglumi ja udu

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog/Mist
et: Hooglumi ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity
et: Hooglumi lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog
et: Hooglumi ja udu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog/Mist
et: Hooglumi ja udu/uduvine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Fog
et: Äikesetorm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail
et: Äikesetorm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail Fog
et: Äikesetorm, rahe ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity
et: Äikesetorm ja vine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity Hail
et: Äikesetorm, vine ja rahe lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain
et: Äikesetorm ja tugev vihm

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog
et: Äikesetorm, tugev vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog/Mist
et: Äikesetorm, tugev vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail
et: Äikesetorm, tugev vihm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog
et: Äikesetorm, tugev vihm, rahe ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog/Mist
et: Äikesetorm, tugev vihm, rahe ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Haze
et: Äikesetorm, tugev vihm, rahe ja vine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Haze
et: Äikesetorm, tugev vihm ja vine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Ice Pellets
et: Äikesetorm ja jääkruubid

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity
et: Äikesetorm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog
et: Äikesetorm ja udu lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog/Mist
et: Äikesetorm ja udu/uduvine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail
et: Äikesetorm ja rahe lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail Haze
et: Äikesetorm, rahe ja vine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Haze
et: Äikesetorm ja vine lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain
et: Äikesetorm ja kerge vihm

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog
et: Äikesetorm, kerge vihm ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog/Mist
et: Äikesetorm, kerge vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail
et: Äikesetorm, kerge vihm ja rahe

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog
et: Äikesetorm, kerge vihm, rahe ja udu

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog/Mist
et: Äikesetorm, kerge vihm, rahe ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Haze
et: Äikesetorm, kerge vihm, rahe ja vine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Haze
et: Äikesetorm, kerge vihm ja vine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain
et: Äikesetorm ja vihm

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Fog/Mist
et: Äikesetorm, vihm ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
et: Äikesetorm, vihm, rahe ja udu/uduvine

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
et: Äikesetorm, vihm ja väike rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity
et: Äikesetorm ja hoogvihm lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity Hail
et: Äikesetorm, hoogvihm ja rahe lähikonnas

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Small Hail/Snow Pellets
et: Äikesetorm ja väike rahe/lumekruubid

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Snow
et: Äikesetorm ja lumesadu

[ctx: weather condition]
en: Tornado/Water Spout
et: Tornaado/vesipüks

[ctx: weather condition]
en: Windy
et: Tuuline

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
et: Jääkristallid

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
et: Vulkaaniline tuhk

[ctx: weather forecast]
en: Water Spout
et: Vesipüks

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Spray
et: Jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Frost
et: Härmatis

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Thunderstorms
et: Kerge äikesetormide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Thunderstorms
et: Äikesetormide võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms Likely
et: Äikesetormide tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Severe Tstms
et: Tugevad äikesetormid

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow/Sleet
et: Kerge lumesaju/lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow/Sleet
et: Lume/lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet Likely
et: Lume/lörtsi tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
et: Lumi/lörts

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Sleet
et: Kerge vihma/lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Sleet
et: Vihma/lörtsi võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet Likely
et: Vihma/lörtsi tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet
et: Vihm/lörts

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Freezing Rain
et: Kerge vihma/jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Freezing Rain
et: Vihma/jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain Likely
et: Vihma/jäävihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain
et: Vihm ja jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix Likely
et: Arvatavasti nullilähedased tingimused

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix
et: Nullilähedased tingimused

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Drizzle
et: Kerge nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
et: Nõrga jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
et: Nõrga jäävihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
et: Nõrk jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Rain
et: Kerge jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
et: Jäävihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
et: Jäävihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
et: Jäävihm

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Snow
et: Kerge vihma/lume võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
et: Vihma või lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
et: Vihma/lume tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
et: Vihm ja lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow
et: Kerge lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
et: Lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
et: Lumesaju tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
et: Tugev lumesadu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Flurries
et: Kerge vähese lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
et: Vähese lumesaju võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
et: Vähese lumesaju tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow Showers
et: Kerge hooglume võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
et: Hooglume võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
et: Hooglume tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
et: Hooglumi

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Drizzle
et: Kerge uduvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
et: Uduvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
et: Uduvihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain
et: Kerge vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
et: Vihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
et: Vihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
et: Tugev vihm

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain Showers
et: Kerge hoogvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
et: Hoogvihma võimalus

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
et: Hoogvihma tõenäosus

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
et: Hoogvihm

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
et: Lörts

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
et: Jääudu

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
et: Jääudu

[ctx: weather forecast]
en: Haze
et: Põuavine

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
et: Liivatuisk

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
et: Tolmutuisk

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
et: Tuisk

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
et: Tihe udu

[ctx: weather forecast]
en: Blustery
et: Tormine

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
et: Kerge tuul

[ctx: weather forecast]
en: Cold
et: Külm

[ctx: weather forecast]
en: Hot
et: Palav

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
et: Peamiselt pilvine

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
et: Osaline pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
et: Peamiselt päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: Partly Sunny
et: Osaliselt päikesepaiste

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
et: Tugevnev pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
et: Tihenev pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Gradual Clearing
et: Tasapisi selginev

[ctx: weather forecast]
en: Clearing Late
et: Hiljem selginev

[ctx: weather forecast]
en: Decreasing Clouds
et: Vähenev pilvisus

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
et: Päikesepaiste tugevnemine

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
et: Peamiselt selge
