plasma-workspace - en to eu translation catalogue (192 entries)

en: Unable to create a temporary file.
eu: Ezin da aldi baterako fitxategi bat sortu.

en: Unable to download the color scheme: %1
eu: Ezin da jaitsi kolore-antolaera: %1

en: This file is not a color scheme file.
eu: Fitxategi hau ez da kolore-antolaera fitxategi bat.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
eu: Huts egin du kolore-antolaeraren «color-scheme» datu karpeta sortzea.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
eu: Huts egin du kolore-antolaera «color-scheme» datu karpetan kopiatzea.

en: Color scheme installed successfully.
eu: Kolore-antolaera instalatze arrakastatsua.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
eu: Kolore-antolaeraren izena

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
eu: Azentu-kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
eu: Horma-paperetik sortutako kolorera edo lehenetsitako kolorera aldatu baino lehen erabilitako norberak finkatutako azken azentu-kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
eu: Horma-papereko azentu-kolorea ezarri beharko litzatekeen ala ez

en: Utility to edit and create color schemes
eu: Kolore-antolaerak editatu eta sortzeko baliagarritasuna

en: Utility creation
eu: Baliagarritasunaren sorrera

en: KCM code (reused in here)
eu: KCM kodea (hemen berrerabilia)

en: Scheme to edit or to use as a base.
eu: Editatzeko edo oinarri gisa erabiltzeko antolaera.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
eu: Erakutsi galdetu gabe gordetzen duen 'Ezarri' botoia ('Gorde honela' botoiak ez bezala)

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
eu: Elkarrizketa-koadroa beste aplikazio leiho batentzako, «winid» bidez zehaztua, iragankor egiten du

en: Scheme not found, falling back to current one.
eu: Antolaera ez da aurkitu, atzera unekora itzuli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
eu: Leihoaren testua leiho hondoan

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
eu: Leihoko testua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
eu: Botoien testua Botoien hondoan

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
eu: Sakatu botoia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
eu: Hautatuketaren ohiko testua Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
eu: Hautatutako testua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren estekaren testua Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
eu: esteka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren bisitatutako testua Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
eu: bisitatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren testu aktiboa Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren testu ez-aktiboa Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView1)
en: i
eu: e

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren testu negatiboa Huataketaren ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren testu neutroa Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
eu: Hautaketaren testu positiboa Hautaketaren ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
eu: Ikusi ohiko testua Ikusi ohiko hondoaren gainean

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
eu: Testu arrunta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
eu: Ikusi estekaren testua Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
eu: Ikusi bisitatutako testua Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
eu: Ikusi testu aktiboa Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
eu: Ikusi testu inaktiboa Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
eu: Ikusi testuaren negatiboa Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
eu: Ikusi testu neutrala Ikusi ohiko hondoaren gainean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
eu: Ikusi testu positiboa Ikusi ohiko hondoaren gainean

en: Varies
eu: Era askotakoa

en: Normal Background
eu: Ohiko hondoa

en: Alternate Background
eu: Ordezko hondoa

en: Normal Text
eu: Ohiko testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
eu: Testu ez-aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
eu: Testu aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
eu: Esteka testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
eu: Bisitatutako testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
eu: Testu negatiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
eu: Testu neutrala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
eu: Testu positiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
eu: Fokuaren apainketa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
eu: Gainetik pasatzerako apainketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
eu: Kolore multzoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
eu: Kolore multzoa ikusiteko/aldatzeko

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
eu: Kolore arruntak

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
eu: Ikusi

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
eu: Botoia

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
eu: Hautaketa

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
eu: Argibidea

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
eu: Osagarria

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
eu: Goiburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
eu: Lerro berria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
eu: Ikusi hondoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
eu: Ikusi testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
eu: Leihoaren hondoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
eu: Leihoaren testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
eu: Botoiaren hondoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
eu: Botoiaren testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
eu: Hautaketaren hondoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
eu: Hautaketaren testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
eu: Hautaketaren testu ez-aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
eu: Argibidearen hondoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
eu: Argibidearen testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
eu: Izenburu-barra aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
eu: Izenburu-barra aktiboaren testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
eu: Izenburu-barra aktiboa (bigarren mailakoa)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
eu: Izenburu-barra ez-aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
eu: Izenburu-barra ez-aktiboaren testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
eu: Izenburu-barra ez-aktiboa (bigarren mailakoa)

en: Options
eu: Aukerak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu. Ziur zaude irten nahi duzula?

en: Unsaved changes
eu: Gorde gabeko aldaketak

en: Save Color Scheme
eu: Gorde kolore-antolaera

en: &Enter a name for the color scheme:
eu: &Sartu kolore-antolaerarentzako izen bat:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: Izen hori duen kolore-antolaera bat lehendik dago.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
eu: Ez duzu baimenik antolaera hori gainidazteko

en: Error
eu: Akatsa

en: Inactive
eu: Ez-aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
eu: Intensitatea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
eu: Ezgaituaren kolore efektu mota

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
eu: Desasetu

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
eu: Koloregabetu

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
eu: Tonua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
eu: Ezgaituaren intensitate efektu mota

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
eu: Itzaldu

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
eu: Ilundu

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
eu: Argitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
eu: Kontrastea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
eu: Ezgaituaren kolore efektuaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
eu: Ezgaituaren intensitate efektuaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
eu: Ezgaituaren kolorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
eu: Ezgaituaren kontraste mota

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
eu: Koloregabetu

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
eu: Tonua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
eu: Ezgaituaren kontrastearen zenbatzekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
eu: Ezarri &efektuak leiho ez aktiboei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
eu: Erabili kolore desberdinak hautapen ez-aktiboekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
eu: Itzaldu sailkatze zutabea zerrende&tan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
eu: Tindatu kolore guztiak Azentu-kolorearekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
eu: Egin leihoetako titulu-barrak azentu-koloredun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
eu: Tonuaren sendotasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
eu: Markoen itzaldura eta argiztapen ("3D") efektuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
eu: Itzaldura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
eu: Handiena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
eu: Txikiena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
eu: Kontrastea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
eu: Ohiko testua Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
eu: ohikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
eu: Estekaren testua Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
eu: esteka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
eu: Bisitatutako testua Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
eu: bisitatuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
eu: Testu aktiboa Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
eu: aktiboa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
eu: Testu ez-aktiboa Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
eu: ez-aktiboa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
eu: Testu negatiboa Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
eu: negatiboa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
eu: Testu neutrala Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
eu: neutrala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
eu: Testu positiboa Ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
eu: positiboa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
eu: Ohiko hondo gainetik igaro

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
eu: gainetik igarotzerakoan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Estekaren testua Estekaren hondoan
    (Oharra: Estekaren hondoa estekaren testutik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Bisitatutako testua Bisitatutako hondoan
    (Oharra: Bisitatutako hondoa Bisitatutako testutik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Testu aktiboa Hondo aktiboan
    (Oharra: Hondo aktiboa Testu aktibotik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
eu: Testu ez-aktiboa Ordezko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
eu: ordezko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Testu negatiboa Hondo negatiboan
    (Oharra: Hondo negatiboa Testu negatibotik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Testu neutrala Hondo neutralan
    (Oharra: Hondo neutrala Testu neutraletik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
eu: Testu positiboa Hondo positiboan
    (Oharra: Hondo positiboa Testu positibotik eratorria dago eta momentuz ezin da banatuta konfiguratu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
eu: Fokua ohiko hondoan

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
eu: fokua

en: This module lets you choose the color scheme.
eu: Modulu honek kolore-antolaera hautatzen uzten dizu.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
eu: «%1» kolore-antolaera ez dago instalatuta. Horren ordez lehenetsitako gaia hautatuko da.

en: All Schemes
eu: Antolaera guztiak

en: Light Schemes
eu: Eskema argiak

en: Dark Schemes
eu: Eskema ilunak

en: Use accent color:
eu: Erabili azentu-kolorea:

en: From current color scheme
eu: Uneko kolore-antolaeratik

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
eu: Uneko horma-paperetik

en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

en: Choose custom accent color
eu: Hautatu norberak finkatutako azentu-kolorea

en: Window Title
eu: Leihoaren titulua

en: Window text
eu: Leihoko testua

en: Button
eu: Botoia

[ctx: Hyperlink]
en: link
eu: esteka

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
eu: bisitatua

en: Normal text
eu: Testu arrunta

en: Highlighted text
eu: Nabarmendutako testua

en: Disabled text
eu: Desgaitutako testua

en: Edit Color Scheme…
eu: Editatu kolore-antolaera...

en: Remove Color Scheme
eu: Kendu kolore-eskema

en: Restore Color Scheme
eu: Leheneratu kolore-antolaera

en: Install from File…
eu: Instalatu fitxategitik...

en: Get New Color Schemes…
eu: Lortu kolore-antolaera berriak...

en: Open Color Scheme
eu: Ireki kolore-antolaera

en: Color Scheme Files (*.colors)
eu: Kolore-antolaera fitxategiak (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
eu: Tresna honen bidez, uneko plasma-saiorako kolore-antolaera ezar dezakezu, nahi gabe, erabilgarri ez dagoen edo ezarrita dagoen bat finkatu gabe.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
eu: Zure uneko Plasma-saiorako ezarri nahi duzun kolore-antolaeraren izena (bide-izen osoa pasatuta ere azken zatia baino ez da erabiliko)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
eu: Erakutsi sisteman erabilgarri dauden kolore-antolaera guztiak (eta uneko gaia zein den)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
eu: Ezarri nahi duzun azentu-kolorearen izena. SVG kolore-izenak (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) eta kode hamaseitarrak onartzen dira. Ipini kode hamaseitarra kakotxen artean «shell»ean hedatzeko aukera badago.

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
eu: Eskatutako «%1» gaia dagoeneko ezarrita dago Plasmaren uneko saiorako.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
eu: %1 kolore-antolaera ondo ezarri zaio uneko zure Plasma-saioari

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
eu: Ezin izan du «%1» gaia aurkitu. Gaia ondoko aukeretako bat izan beharko litzateke: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
eu: Kolore-antolaera izen bat hutsik pasatzea lortu duzu, halakorik, ordea, ez da onartzen.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
eu: Zure antolaera gisa ezartzen saiatu zaren fitxategia, %1, ezin du kolore-antolaera gisa identifikatu.

en: Successfully applied the accent color %1
eu: %1 azentu-kolorea behar bezala aplikatu du

en: Invalid accent color
eu: Azentu-kolore baliogabea

en: You have the following color schemes on your system:
eu: Zure sisteman ondoko kolore-antolaerak dituzu:

en:  * %1 (current color scheme)
eu: * %1 (uneko kolore-antolaera)
