plasma-workspace - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: General
eu: Orokorra

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
eu: Erakutsi ekintzak:

en: Logout
eu: Saio-itxi

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Reboot
eu: Berrabiarazi

en: Lock
eu: Giltzatu

en: Switch User
eu: Aldatu erabiltzailea

en: Hibernate
eu: Hibernatu

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
eu: Egin lo

en: Lock the screen
eu: Giltzatu pantaila

en: Switch user
eu: Aldatu erabiltzailea

en: Start a parallel session as a different user
eu: Abiatu saio paralelo bat erabiltzaile desberdin bat bezala

en: Shutdown…
eu: Itzali…

en: Turn off the computer
eu: Itzali ordenagailua

en: Restart…
eu: Berrabiarazi…

en: Reboot the computer
eu: Berrabiarazi ordenagailua

en: Logout…
eu: Saio-itxi...

en: End the session
eu: Amaitu saioa

en: Sleep (suspend to RAM)
eu: Egin lo (eseki RAMera)

en: Hibernate (suspend to disk)
eu: Hibernatu (eseki diskora)
