plasma-workspace - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: No title
eu: Tituluri gabe

en: No media playing
eu: Ez da hedabiderik jotzen ari

en: Shuffle
eu: Nahastu

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
eu: Aurreko pista

[ctx: Pause playback]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: Start playback]
en: Play
eu: Jo

[ctx: Play next track]
en: Next Track
eu: Hurrengo pista

en: Repeat Track
eu: Errepikatu pista

en: Repeat
eu: Errepikatu

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: Stop playback]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: Quit player]
en: Quit
eu: Irten

en: Choose player automatically
eu: Hautatu jotzailea automatikoki

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
eu: %1 (%2)
    Erdiko klik etenaldirako
    Kiribildu bolumena doitzeko

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
eu: %1
    Erdiko klik etenaldirako
    Kiribildu bolumena doitzeko

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
eu: %1 (etenda, %2)
    Erdiko klik jotzeko
    Kiribildu bolumena doitzeko

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
eu: Etenda (%1)
    Erdiko klik jotzeko
    Kiribildu bolumena doitzeko
