plasma-workspace - en to eu translation catalogue (69 entries)

en: Open with %1
eu: Ireki %1(r)ekin

en: Open with…
eu: Ireki honekin...

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: &Copy
eu: &Kopiatu

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

en: Properties
eu: Propietateak

en: Toggle do not disturb
eu: Txandakatu «zaratarik ez»

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications Off
eu: Jakinarazpenak itzali

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications On
eu: Jakinarazpenak piztu

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Select All
eu: Hautatu guztia

en: Do not disturb
eu: Zaratarik ez

en: For 1 hour
eu: Ordubetez

en: For 4 hours
eu: 4 orduz

en: Until this evening
eu: Arratsera arte

en: Until tomorrow morning
eu: Bihar goizera arte

en: Until Monday
eu: Astelehenera arte

en: Until manually disabled
eu: Eskuz ezgaitu arte

[ctx: Do not disturb until date]
en: Automatically ends: %1
eu: Automatikoki bukatzen da: %1

[ctx: Do not disturb until app has finished (reason)]
en: While %1 is active (%2)
eu: %1 aktibatuta dagoen bitartean (%2)

[ctx: Do not disturb until app has finished]
en: While %1 is active
eu: %1 aktibatuta dagoen bitartean

[ctx: Do not disturb because external mirrored screens connected]
en: Screens are mirrored
eu: Pantailak ispilatuta daude

en: Close Group
eu: Itxi taldea

en: Show Fewer
eu: Erakutsi gutxiago

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
eu: Erakutsi %1 gehiago

en: No unread notifications
eu: Ez dago irakurri gabeko Jakinarazpenik

en: Notification service not available
eu: Jakinarazpen zerbitzua ez dago erabilgarri

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
eu: Jakinarazpenak une honetan «%1 %2»-ren bidez hornitzen dira

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
eu: %2 / %1

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
eu[0]: %2 / %1 fitxategi
eu[1]: %2 / %1 fitxategi

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
eu[0]: %2 / %1 karpeta
eu[1]: %2 / %1 karpeta

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
eu[0]: %2 / %1 elementu
eu[1]: %2 / %1 elementu

en: %1 file | %1 files
eu[0]: fitxategi %1
eu[1]: %1 fitxategi

en: %1 folder | %1 folders
eu[0]: %1 karpeta
eu[1]: %1 karpeta

en: %1 item | %1 items
eu[0]: elementu %1
eu[1]: %1 elementu

[ctx: Percentage of a job]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: Pause running job]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: A button tooltip; hides item details]
en: Hide Details
eu: Ezkutatu xehetasunak

[ctx: A button tooltip; expands the item to show details]
en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: More Options…
eu: Aukera gehiago...

en: Open
eu: Ireki

en: %1 running job | %1 running jobs
eu[0]: Ataza %1 martxan
eu[1]: %1 ataza martxan

[ctx: Job title (percentage)]
en: %1 (%2%)
eu: %1 (%%2)

en: %1 running job (%2%) | %1 running jobs (%2%)
eu[0]: Lan %1 martxan (%%2)
eu[1]: %1 lan martxan (%%2)

en: %1 unread notification | %1 unread notifications
eu[0]: Irakurri gabeko jakinarazpen %1
eu[1]: Irakurri gabeko %1 jakinarazpen

en: Do not disturb until %1; middle-click to exit now
eu: Zaratarik ez %1(e)ra arte; erdiko-klik orain irteteko

en: Do not disturb mode active; middle-click to exit
eu: Zaratarik ez modua aktibatuta; erdiko-klik irteteko

en: Middle-click to enter do not disturb mode
eu: Erdiko-botoia «zaratarik ez» moduan sartzeko

en: Clear All Notifications
eu: Garbitu jakinarazpen guztiak

en: &Configure Event Notifications and Actions…
eu: &Konfiguratu gertaeren jakinarazpenak eta ekintzak...

[ctx: Notification was added less than a minute ago, keep short]
en: Just now
eu: Oraintxe

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1 min ago | %1 min ago
eu[0]: duela minutu %1
eu[1]: duela %1 minutu

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining | %1 s remaining
eu[0]: s %1 falta da
eu[1]: %1 s falta dira

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1 min remaining | %1 min remaining
eu[0]: min %1 falta da
eu[1]: %1 min falta dira

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1 h remaining | %1 h remaining
eu[0]: h %1 falta da
eu[1]: %1 h falta dira

en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: Opposite of minimize]
en: Restore
eu: Lehengoratu

en: Minimize
eu: Ikonotu

en: Close
eu: Itxi

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
eu: %1 (Etenda dago)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
eu: %1 (huts egin du)

en: Job Failed
eu: Atazak huts egin du

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
eu: %1 (Amaitu da)

en: Job Finished
eu: Ataza amaituta

[ctx: Reply to message]
en: Reply
eu: Erantzun

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
eu: Tekleatu erantzun bat...

[ctx: @action:button]
en: Send
eu: Bidali
