plasma-workspace - en to eu translation catalogue (24 entries)

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to log out of the session]
en: logout;log out
eu: saioa-itxi;saioa-itxi

en: Logs out, exiting the current desktop session
eu: Saioa ixten du, uneko mahaigaineko saiotik irtenda

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to shut down the computer]
en: shutdown;shut down
eu: itzali

en: Turns off the computer
eu: Ordenagailua itzaltzen du

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to restart the computer]
en: restart;reboot
eu: berrabiarazi;berrabiatu

en: Reboots the computer
eu: Ordenagailua berrabiarazten du

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to lock the screen]
en: lock;lock screen
eu: giltzatu;giltzatu pantaila

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
eu: Uneko saioa giltzatu eta pantaila-babeslea abiarazten du

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to save the desktop session]
en: save;save session
eu: gorde;gorde saioa

en: Saves the current session for session restoration
eu: Uneko saioa, saioa lehengoratzeko gordetzen du

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to switch user sessions]
en: switch user;new session
eu: aldatu erabiltzailea; saio berria

en: Starts a new session as a different user
eu: Saio berri bat hasten du beste erabiltzaile baten gisa

[ctx: KRunner keyword to list user sessions]
en: sessions
eu: saioak

en: Lists all sessions
eu: Saio guztiak zerrendatzen ditu

[ctx: KRunner keyword to switch user sessions]
en: switch
eu: trukatu

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
eu: :q: erabiltzailearen saio aktibora aldatzen du, edo saio aktibo guztiak zerrendatzen ditu :q: ematen ez bada

[ctx: log out command]
en: Log Out
eu: Saioa itxi

[ctx: turn off computer command]
en: Shut Down
eu: Itzali

[ctx: restart computer command]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: lock screen command]
en: Lock
eu: Giltzatu

en: Save Session
eu: Gorde saioa

en: Switch User
eu: Aldatu erabiltzailea

en: <p>You are about to enter a new desktop session.</p><p>A login screen will be displayed and the current session will be hidden.</p><p>You can switch between desktop sessions using:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{number of session}</li><li>Plasma search (type '%1')</li><li>Plasma widgets (such as the application launcher)</li></ul>
eu: <p>Mahaigaineko saio berri batera sartzear zaude.</p><p>Saio-hasteko pantaila bat azaldu eta uneko saioa ezkutatuko da.</p><p>Mahaigaineko saioen artean trukatu dezakezu ondokoarekin:</p><ul><li>Ktrl+Alt+F(saio zenbakia)</li><li>Plasmako bilaketa (tekleatu '%1')</li><li>Plasma-trepetak (aplikazio abiarazlea esaterako)</li></ul>

en: New Desktop Session
eu: Mahaigaineko saio berria
