plasma-workspace - en to eu translation catalogue (26 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
eu: Gaueko argia eta horma-paper dinamikoak bezalako orduaren menpeko ezaugarriak eguna-gaua zikloarekin sinkronizatu daiteke. Aukeratu hemen zure gogoko zikloa.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
eu: Zehatu egunsentiaren eta iluntzearen orduak:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
eu: Gailuaren kokapenean oinarritua

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
eu: Norberak finkatutako orduak erabiliz

[ctx: @label]
en: Sunrise:
eu: Egunsentia:

[ctx: @label]
en: Sunset:
eu: Iluntzea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
eu: Iragaite iraupena:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
eu: Kokapena automatikoki antzeman

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
eu: <application>GeoClue2</application> zerbitzua erabiliko da gailuaren kokapena aldizka eguneratzeko, GPS edo mugikor-dorre triangulazioa erabiliz, erabilgarri badago, edo bestela bere IP helbidea <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link> helbidera bidaliz.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
eu: <application>%1</application> zerbitzua erabiliko da gailuaren kokapena aldizka eguneratzeko. Mesedez, idatzi akats-txosten bat <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link>-en KDE garatzaileei zerbitzu honek egingo duenaren deskribapen zehatz bat idazteko eskatuz.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
eu: Eskuz ipinitako kokapena erabili:

[ctx: @label]
en: Latitude:
eu: Latitudea:

[ctx: @label]
en: Longitude:
eu: Longitudea:

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunrise starts at %1 and ends at %2
eu: Egunsentia %1(e)tan hasi eta %2(e)tan bukatzen da

[ctx: @label]
en: Sunrise
eu: Egunsentia

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunset starts at %1 and ends at %2
eu: Iluntzea %1(e)tan hasi eta %2(e)tan bukatzen da

[ctx: @label]
en: Sunset
eu: Iluntzea

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
eu: Zure kokalekuan, egun-polarra dela eta, egunsenti eta iluntze orduak ezin dira zehaztu. Horren ordez, aukeratu norberak finkatutako orduak.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
eu: Zure kokalekuan, gau-polarra dela eta, egunsenti eta iluntze orduak ezin dira zehaztu. Horren ordez, aukeratu norberak finkatutako orduak.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
eu: Zure kokalekuan, egunsenti eta iluntze orduak ezin dira era fidagarrian zehaztu. Horren ordez, aukeratu norberak finkatutako orduak.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
eu: Egin tak mapan zure kokapena hautatzeko.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
eu: Egin klik mapan zure kokapena hautatzeko.

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
eu: Honetatik aldatua <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>Munduko kokapen mapa</link>, egilea: TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
