plasma-workspace - en to eu translation catalogue (111 entries)

en: No fingerprint device found.
eu: Ez da hatz-marka gailurik aurkitu.

en: Retry scanning your finger.
eu: Saia zaitez zure hatza berriz eskaneatzen.

en: Swipe too short. Try again.
eu: Hatz pasaera laburregia. Berriz saiatu.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
eu: Hatza ez dago irakurgailuan erdiratuta. Berriz saiatu.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
eu: Kendu zure hatza irakurgailutik eta berriz saiatu.

en: Fingerprint enrollment has failed.
eu: Hatz-marka erroldatzea huts egin du.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
eu: Ez dago gailu honetarako lekurik, ezabatu beste hatz-marka batzuk jarraitzeko.

en: The device was disconnected.
eu: Gailua deskonektatuta zegoen.

en: An unknown error has occurred.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da.

en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

en: Set Password
eu: Ezarri pasahitza

en: Password
eu: Pasahitza

en: Confirm password
eu: Berretsi pasahitza:

en: Passwords must match
eu: Pasahitzak bat etorri behar du

en: Change Wallet Password?
eu: Zorroaren pasahitza aldatu?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
eu: Orain, saio-hasteko pasahitza aldatu duzula, kontuan hartu zure lehenetsitako KWallet-ean pasahitza aldatzea, harekin bat etor dadin.

en: What is KWallet?
eu: Zer da KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
eu: KWallet pasahitz kudeatzaile bat da, haririk gabeko sareetarako eta zifratutako beste baliabide batzuetarako pasahitzak gordetzen dituena. Bere pasahitz propioarekin giltzatuta dago, saio-hasteko zure pasahitzarekiko ezberdina. Bi pasahitzok bat datozenean, saio-hastean, giltzapetik automatikoki askatu daiteke, KWallet-en pasahitza zuk zeuk sartu beharrik izan ez dezazun.

en: Change Wallet Password
eu: Aldatu zorroaren pasahitza

en: Leave Unchanged
eu: Utzi aldatzeke

en: Create User
eu: Sortu erabiltzailea

en: Name:
eu: Izena:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Standard
eu: Arrunta

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Account type:
eu: Kontu mota:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Confirm password:
eu: Berretsi pasahitza::

[ctx: @action:button Create a new user]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button Cancel creating new user]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
eu: Aukeratu irudiaren azalera

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
eu: Hatza erroldatu da

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure eskuineko hatz erakuslea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure eskuineko hatz luzea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure eskuineko hatz nagia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure eskuineko hatz txikia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure eskuineko erpurua, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure ezkerreko hatz erakuslea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure ezkerreko hatz luzea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure ezkerreko hatz nagia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure ezkerreko hatz txikia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, sakatu zure ezkerreko erpurua, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure eskuineko hatz erakuslea, behin eta berriz,  hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure eskuineko hatz luzea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure eskuineko hatz nagia, behin eta berriz,  hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure eskuineko hatz txikia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure eskuineko erpurua, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure ezkerreko hatz erakuslea, behin eta berriz,  hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure ezkerreko hatz luzea, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure ezkerreko hatz nagia, behin eta berriz,  hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure ezkerreko hatz txikia, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
eu: Mesedez, arin kolpatu zure ezkerreko erpurua, behin eta berriz, hatz-marka sentsorean.

en: Configure Fingerprints
eu: Konfiguratu hatz-markak

en: Add
eu: Gehitu

en: Done
eu: Eginda

en: Re-enroll finger
eu: Hatza berriz erroldatu

en: Delete fingerprint
eu: Ezabatu hatz-markak

en: No fingerprints added
eu: Ez da hatz-markarik gehitu

en: Users
eu: Erabiltzaileak

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
eu: Gehitu …berria

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
eu: Gehitu erabiltzaile berria…

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
eu: Sakatu zuriunea erabiltzailearen profila editatzeko

en: Pick a finger to enroll
eu: Hautatu erroldatzeko hatz bat

[ctx: @title]
en: Change Avatar
eu: Aldatu abatarra

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
eu: Ez da ezer

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
eu: Flamenko bizia-bizia

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
eu: Herensugearen fruta

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
eu: Batata

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
eu: Giroko anbarera

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
eu: Eguzki-izpi distiratsua

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
eu: Lima-limoia

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
eu: Xarma berdexka

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
eu: Larre baketsua

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
eu: Berde-urdinxka epela

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
eu: Plasma urdina

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
eu: Pon purpura

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
eu: Bajo purpura

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
eu: Erretako egur-ikatza

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
eu: Papereko perfekzioa

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
eu: Kafeontziko marroia

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
eu: Hostozabalen zur bizia

[ctx: @action:button]
en: Go Back
eu: Joan atzera

[ctx: @action:button]
en: Initials
eu: Inizialak

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
eu: Hautatu fitxategia…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
eu: Hautatu irudi bat

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
eu: Irudi fitxategiak (fitxategi-mota nagusi denak) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
eu: Leku-markaren ikonoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
eu: Erabiltzaile-abatarraren leku-markaren ikonoa

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
eu: Ezabatu saioa hasita duen erabiltzailea fitxategik ezabatu gabe?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
eu: Ezabatu saioa hasita duen erabiltzailea?

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
eu: %1 une honetan saioa hasita dago, hori dela eta bere fitxategiak ezin dira ezabatu. Horren ordez kontua ezabatu besterik ez?<nl/><nl/>Horrek %1(e)kberriz saiorik ezin hastea eragingo du, eta jokabide arraroak pairatu ditzake saioa itxi arte.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
eu: %1 une honetan saioa hasita dago. Kontua ezabatzea, berriz saiorik ezin hastea eragingo du, eta jokabide arraroak pairatu ditzake saioa itxi arte.

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Change avatar
eu: Aldatu abatarra

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change your own username while logged in; log out and then log in as another user to change this account’s username.
eu: Ezin duzu zeure erabiltzaile-izen propioa aldatu saioa hasita duzun bitartean; saioa itxi eta beste erabiltzaile bat gisa ireki kontu honetako erabiltzaile-izena aldatzeko.

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change the username of a logged-in user; wait until this user logs out first.
eu: Ezin da aldatu saioa hasita duen erabiltzaile baten erabiltzaile-izena; itxoin erabiltzaile horrek saioa itxi arte.

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
eu: Ezin da kontu-mota estandarrera aldatu sisteman gutxienez beste administratzaile konturik ez badago behintzat. Halakorik gabe, ezingo litzateke autentifikaziorik egin edo root-en pasahitzaren erabilera ez segurua beharko luke.

en: Email address:
eu: E-posta helbidea:

en: Delete files
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Keep files
eu: Mantendu fitxategiak

en: Delete User…
eu: Ezabatu erabiltzailea…

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot delete yourself! Log out and then log in as another user to delete this user account.
eu: Ezin duzu zeure burua ezabatu! Saioa itxi eta beste erabiltzaile bat gisa ireki erabiltzaile-kontu hau ezabatzeko.

en: Configure Fingerprint Authentication…
eu: Konfiguratu hatz-marka autentifikazioa…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
eu: Hatz-markak erabil daitezke pasahitzen ordez pantaila giltzapetik askatzeko eta behar duten aplikazio eta komando-erroko programei administratzaile baimenak emateko.<nl/><nl/>Zure sisteman saio-hastea ez da onartzen oraindik.

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
eu: Irudia moztea huts egin du: %1

en: Could not get permission to save user %1
eu: Ezin izan da %1 erabiltzailea gordetzeko baimenik lortu

en: There was an error while saving changes
eu: Errore bat gertatu da aldaketak gordetzean

en: Failed to resize image: opening temp file failed
eu: Irudiaren neurria aldatzea huts egin du: aldi baterako fitxategia irekitzea huts egin du.

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
eu: Irudiaren neurria aldatzea huts egin du: aldi baterako fitxategian gordetzea huts egin du.

en: Your Account
eu: Zure kontua

en: Other Accounts
eu: Beste kontu batzuk
