kfontinst - en to fa translation catalogue (320 entries)

en: Where to Install
fa: کجا نصب شود

en: Font Installer
fa: نصب‌کننده قلم

en: Simple font installer
fa: نصب‌کننده قلم ساده

en: (C) Craig Drummond, 2007
fa: (ح) Craig Drummond‏، ۲۰۰۷

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
fa: محاوره را برای یک کاربرد X مشخص‌شده یا شناسه پنجره، گذرا می‌سازد

en: URL to install
fa: نشانی وب برای نصب

en: Print
fa: چاپ

en: Font Printer
fa: چاپگر قلم

en: Simple font printer
fa: چاپگر قلم ساده

en: Size index to print fonts
fa: نمایه اندازه برای قلمهای چاپ

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
fa: قلمها برای چاپ، به عنوان »خانواده،سبک« مخص شده که سبک، یک عدد ۲۴ بیتی ده‌دهی مرکب مانند این است: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
fa: پرونده شامل فهرست قلمهای برای چاپ

en: Remove file containing list of fonts to print
fa: حذف پرونده شامل فهرست قلمهای برای چاپ

en: Select Font to View
fa: برگزیدن قلم برای نما

en: URL to open
fa: نشانی وب برای باز کردن

en: Font Viewer
fa: مشاهده‌گر قلم

en: Simple font viewer
fa: مشاهده‌گر قلم ساده

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
fa: (ح) Craig Drummond‏، ۲۰۰۴-۲۰۰۷

en: Duplicate Fonts
fa: دوبرابر کردن قلمها

en: No duplicate fonts found.
fa: قلم تکراری یافت نشد.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
fa: مطمئنید می‌خواهید حذف کنید:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
fa: مطمئنید می‌خواهید حذف کنید:

en: Font/File
fa: قلم/پرونده

en: Size
fa: اندازه

en: Date
fa: تاریخ

en: Links To
fa: پیوند به

en: Family
fa: خانواده

en: Style
fa: سبک

en: Foundry
fa: ریخته‌گری

en: FontConfig Match
fa: تطبیق FontConfig

en: File Location
fa: محل پرونده

en: Writing System
fa: سیستم نوشتن

en: Set Criteria
fa: معیار تنظیم

en: Symbol/Other
fa: نماد/غیره

en: Font
fa: قلم

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
fa: این ستون وضعیت خانواده قلم و سبکهای قلم منحصر به فرد را نمایش می‌دهد.

en: Enable
fa: فعال‌سازی

en: Disable
fa: غیرفعال‌سازی

en: Reload
fa: بارگذاری مجدد

en: Open all %1 fonts in font viewer?
fa: همه %1 قلم در مشاهده‌گر قلم باز شود؟

en: All Fonts
fa: همه قلمها

en: Personal Fonts
fa: قلمهای شخصی

en: System Fonts
fa: قلمهای سیستم

en: Unclassified
fa: غیر سری

en: Group
fa: گروه

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
fa: <p>واقعاً می‌خواهید »<b>%1</b>« را حذف کنید؟</p><p><i>فقط گروه را حذف می‌کند، و نه قلمهای واقعی را.</i></p>

en: Remove Group
fa: حذف گروه

en: Remove
fa: حذف

en: Remove group
fa: حذف گروه

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
fa: <h3>گروههای قلم</h3><p>این فهرست گروههای موجود روی سیستمتان را نمایش می‌دهد. ۲ نوع اصلی گروههای قلم وجود دارد:<ul><li><b>استاندارد</b> گروههای ویژه مورد استفاده توسط مدیر قلم می‌باشد.<ul>%1</ul></li><li><b>سفارشی</b> گروههای ایجادشده توسط شماست. برای افزودن خانواده قلم به  یکی از این گروهها به سادگی آن را از فهرست قلمها بکشید، و به گروه مطلوب خود بیندازید. برای حذف یک خانواده از گروه، قلم را به گروه »همه قلمها« بکشید.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
fa: <li><i>همه قلمها</i> شامل همه قلمهای نصب‌شده روی سیستمتان.</li><li><i>غیرسری</i> شامل همه قلمهایی که تاکنون در یک گروه »سفارشی« جا نگرفته‌اند.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
fa: <li><i>همه قلمها</i> شامل همه قلمهای نصب‌شده روی سیستم شما - هردو »سیستم« و »شخصی«.</li><li><i>سیستم</i>شامل همه قلمهایی که برای کل سیستم نصب هستند )یعنی برای همه کاربران موجود است(.</li><li><i>شخصی</i> شامل همه قلمهای شخصی.</li><li><i>غیر سری</i> شامل همه قلمهایی که تاکنون در یک گروه »سفارشی« جا نگرفته‌اند.</li>

en: Skip
fa: پرش

en: AutoSkip
fa: پرش خودکار

en: Installing
fa: نصب

en: Uninstalling
fa: عزل

en: Enabling
fa: فعال‌سازی

en: Moving
fa: حرکت

en: Updating
fa: به‌روزرسانی

en: Disabling
fa: غیرفعال‌سازی

en: Developer and maintainer
fa: توسعه‌دهنده و نگه‌دارنده

en: This displays a preview of the selected font.
fa: این پیش‌نمایشی از قلمهای برگزیده است.

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
fa: <h1>نصب‌کننده قلم</h1><p> این پیمانه به شما اجازه نصب قلم حقیقی، نوع۱، و قلمهای نگاشت بیت را می‌دهد.</p><p >ممکن است شما قلمها را با استفاده از Konqueror نصب کنید: fonts:/ را در میله محل Konqueror تحریر کنید که قلمهای نصب‌شده شما را نمایش می‌دهد. برای نصب یک قلم، کافی است یکی از آنها را در پوشه رونوشت کنید.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
fa: <h1>نصب‌کننده قلم</h1><p> این پیمانه به شما اجازه نصب قلم حقیقی، نوع۱، و قلمهای نگاشت بیت را می‌دهد.</p><p >ممکن است شما قلمها را با استفاده از Konqueror نصب کنید: fonts:/ را در میله محل Konqueror تحریر کنید که قلمهای نصب‌شده شما را نمایش می‌دهد. برای نصب یک قلم، کافی است یکی از آنها را در پوشه مناسب رونوشت کنید - »%1« فقط برای قلمهای قابل دسترس برای خودتان، یا »%2« برای قلمهای کل سیستم (قابل دسترس برای همه).</p>

en: Add Fonts
fa: افزودن قلمها

en: Failed to save list of fonts to print.
fa: خرابی در ذخیره فهرست قلمهای برای چاپ.

en: Failed to start font printer.
fa: خرابی در آغاز چاپگر قلم.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
fa: قلمهای قابل چاپ وجود ندارند.
    شما فقط می‌توانید قلمهای غیر نگاشت بیتی و فعال را چاپ کنید.

en: Cannot Print
fa: نمی‌توان چاپ کرد

en: You did not select anything to delete.
fa: شما چیزی را برای حذف انتخاب نکردید.

en: Nothing to Delete
fa: چیزی برای حذف نیست

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fa: <p>آیا واقعاً می‌خواهید </p><p>«<b>%1</b>» را حذف کنید؟</p>

en: Delete Font
fa: حذف قلم

en: Delete Fonts
fa: حذف قلمها

en: You did not select anything to move.
fa: شما چیزی را برای حرکت انتخاب نکردید.

en: Nothing to Move
fa: چیزی برای حرکت نیست

en: Move Font
fa: حرکت قلم

en: Move
fa: حرکت

en: Move Fonts
fa: حرکت قلمها

en: Create New Group
fa: ایجاد گروه جدید

en: New Group
fa: گروه جدید

en: No fonts
fa: بدون قلم

en: Looking for files associated with %1
fa: جستجو برای پرونده‌های مرتبط با %1

en: You did not select anything to enable.
fa: شما چیزی را برای فعال‌سازی انتخاب نکردید.

en: You did not select anything to disable.
fa: شما چیزی را برای غیرفعال‌سازی انتخاب نکردید.

en: Nothing to Enable
fa: چیزی برای فعال‌سازی نیست

en: Nothing to Disable
fa: چیزی برای غیرفعال‌سازی نیست

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fa: <p>آیا واقعاً می‌خواهید</p><p>«<b>%1</b>« را حذف کنید؟</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fa: <p>آیا واقعاً می‌خواهید</p><p>«<b>%1</b>« را حذف کنید؟</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fa: <p>واقعاً می‌خواهید </p><p>»<b>%1</b>« ، قرارگرفته در گروه »<b>%2</b>« را حذف کنید?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fa: <p>واقعاً می‌خواهید </p><p>»<b>%1</b>«، قرار گرفته در گروه »<b>%2</b>« را حذف کنید؟</p>

en: Enable Font
fa: فعال‌سازی قلم

en: Disable Font
fa: غیرفعال‌سازی قلم

en: Enable Fonts
fa: فعال‌سازی قلمها

en: Disable Fonts
fa: غیرفعال‌سازی قلمها

en: Print Font Samples
fa: چاپ نمونه‌های قلم

en: Select size to print font:
fa: برگزیدن اندازه برای چاپ قلم:

en: Waterfall
fa: آبشار

en: 12pt
fa: ۱۲نقطه

en: 18pt
fa: ۱۸نقطه

en: 24pt
fa: ۲۴نقطه

en: 36pt
fa: ۳۶نقطه

en: 48pt
fa: ۴۸نقطه

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
fa: نمی‌توانید بسته قلمها را مستقیماً نصب کنید.
    لطفاً، %1 را استخراج کرده، و مولفه‌ها را جداگانه نصب کنید.

en: Please specify "%1" or "%2".
fa: لطفاً، »%1« یا »%2« را مشخص کنید.

en: Fonts
fa: قلمها

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: No characters found.
fa: نویسه‌ای یافت نشد.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
fa: جذبه آسمان ابری ظلمانی را، که با غرش و فریادش پرده حریر قلبم را و با طنازی ژاله‌هایش خرمن گلهای صنوبر و ثعلب را می‌لرزاند و چشمم را ضیایی، دوست دارم.

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
fa: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹./\<>؟«»:؛{}[]!٬٫﷼٪×،*()ـ+-=|

en: ERROR: Could not determine font's name.
fa: خطا: نام قلم را نتوانست تعیین کند.

en: Personal
fa: شخصی

en: System
fa: سیستم

en: All
fa: همه

en: Administrator
fa: سرپرست

en: Thin
fa: نازک

en: Extra Light
fa: خیلی سبک

en: Ultra Light
fa: بیش از حد سبک

en: Light
fa: سبک

en: Regular
fa: منظم

en: Normal
fa: عادی

en: Medium
fa: متوسط

en: Demi Bold
fa: نیم توپر

en: Semi Bold
fa: نیمه توپر

en: Bold
fa: توپر

en: Extra Bold
fa: خیلی توپر

en: Ultra Bold
fa: بیش از حد توپر

en: Black
fa: سیاه

en: Heavy
fa: سنگین

en: Roman
fa: رومانی

en: Italic
fa: کج

en: Oblique
fa: مورب

en: Ultra Condensed
fa: بیش از حد فشرده

en: Extra Condensed
fa: خیلی فشرده

en: Condensed
fa: فشرده

en: Semi Condensed
fa: نیمه فشرده

en: Semi Expanded
fa: نیمه گسترده

en: Expanded
fa: گسترده

en: Extra Expanded
fa: خیلی گسترده

en: Ultra Expanded
fa: بیش از حد گسترده

en: Monospaced
fa: هم‌عرض

en: Charcell
fa: سلول نویسه‌ای

en: Proportional
fa: متناسب

en: Other, Control
fa: غیره، کنترل

en: Other, Format
fa: غیره، قالب

en: Other, Not Assigned
fa: غیره، بدون انتساب

en: Other, Private Use
fa: غیره، استفاده خصوصی

en: Other, Surrogate
fa: غیره، جانشین

en: Letter, Lowercase
fa: غیره، حرف کوچک

en: Letter, Modifier
fa: غیره، تغییردهنده

en: Letter, Other
fa: حرف، غیره

en: Letter, Titlecase
fa: حرف، کوچکی‌بزرگی عنوان

en: Letter, Uppercase
fa: حرف، حرف بزرگ

en: Mark, Spacing Combining
fa: نشان، فاصله‌گذاری ترکیبی

en: Mark, Enclosing
fa: نشان، محصورگر

en: Mark, Non-Spacing
fa: نشان، بدون فاصله‌گذاری

en: Number, Decimal Digit
fa: عدد، رقم ده‌دهی

en: Number, Letter
fa: عدد، حرف

en: Number, Other
fa: عدد، غیره

en: Punctuation, Connector
fa: نقطه‌گذاری، بست

en: Punctuation, Dash
fa: نقطه‌گذاری، خط تیره

en: Punctuation, Close
fa: نقطه‌گذاری، بستن

en: Punctuation, Final Quote
fa: نقطه‌گذاری، نقل قول نهایی

en: Punctuation, Initial Quote
fa: نقطه‌گذاری، نقل قول آغازین

en: Punctuation, Other
fa: نقطه‌گذاری، غیره

en: Punctuation, Open
fa: نقطه‌گذاری، باز کردن

en: Symbol, Currency
fa: نماد، پول

en: Symbol, Modifier
fa: نماد، تغییردهنده

en: Symbol, Math
fa: نماد، ریاضی

en: Symbol, Other
fa: نماد، غیره

en: Separator, Line
fa: جداساز، خط

en: Separator, Paragraph
fa: جداساز، بند

en: Separator, Space
fa: جداساز، فاصله

en: Category
fa: دسته

en: XML Decimal Entity
fa: مدخل ده‌دهی XML

en: Show Face:
fa: نمایش چهره:

en: Could not read font.
fa: نتوانست قلم را بخواند.

en: Preview String
fa: رشته پیش‌نمایش

en: Please enter new string:
fa: لطفاً، رشته جدید را وارد کنید:

en: Preview Type
fa: نوع پیش‌نمایش

en: Standard Preview
fa: پیش‌نمایش استاندارد

en: All Characters
fa: همه نویسه‌ها

en: Unicode Block: %1
fa: بلوک یونیکد: %1

en: Unicode Script: %1
fa: دست‌نوشته یونیکد: %1

en: Basic Latin
fa: لاتین پایه

en: Latin-1 Supplement
fa: مکمل لاتین ۱

en: Latin Extended-A
fa: گسترده لاتین B

en: Latin Extended-B
fa: گسترده لاتین B

en: IPA Extensions
fa: پسوندهای IPA

en: Spacing Modifier Letters
fa: فاصله‌گذاری حروف تغییردهنده

en: Combining Diacritical Marks
fa: ترکیب نشانهای تشخیص

en: Greek and Coptic
fa: یونانی و قبطی

en: Cyrillic
fa: سریلی

en: Cyrillic Supplement
fa: مکمل سریلی

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Arabic
fa: عربی

en: Syriac
fa: سریانی

en: Arabic Supplement
fa: مکمل عربی

en: Thaana
fa: ثانا

en: Devanagari
fa: دواناگری

en: Bengali
fa: بنگالی

en: Gurmukhi
fa: گورموخی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Oriya
fa: اوریه‌ای

en: Tamil
fa: زبان تمیل

en: Telugu
fa: تلوگو

en: Kannada
fa: کناده

en: Malayalam
fa: مالایالام

en: Thai
fa: تایلندی

en: Lao
fa: لائویی

en: Tibetan
fa: تبتی

en: Myanmar
fa: میانمار

en: Georgian
fa: گرجی

en: Hangul Jamo
fa: هانگول جامو

en: Ethiopic
fa: اتیوپیایی

en: Ethiopic Supplement
fa: مکمل اتیوپیایی

en: Cherokee
fa: چروکیایی

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
fa: هجاهای بومی کانادایی یکی‌شده

en: Runic
fa: رونی

en: Khmer
fa: خمر

en: Mongolian
fa: مغولی

en: Khmer Symbols
fa: نمادهای خمری

en: Phonetic Extensions
fa: پسوندهای آوایی

en: Phonetic Extensions Supplement
fa: مکمل پسوندهای آوایی

en: Combining Diacritical Marks Supplement
fa: ترکیب مکمل نشانهای تشخیص

en: Latin Extended Additional
fa: گسترده لاتین اضافی

en: Greek Extended
fa: گسترده یونانی

en: General Punctuation
fa: نقطه‌گذاری عمومی

en: Superscripts and Subscripts
fa: بالانویسها و زیرنویسها

en: Currency Symbols
fa: نمادهای پول

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
fa: ترکیب نشانهای تشخیص برای نمادها

en: Number Forms
fa: شکلهای عدد

en: Arrows
fa: جهت نماها

en: Mathematical Operators
fa: عملوندهای ریاضی

en: Miscellaneous Technical
fa: فنی متفرقه

en: Control Pictures
fa: عکسهای کنترل

en: Optical Character Recognition
fa: شناخت نویسه نوری

en: Enclosed Alphanumerics
fa: الفبارقمی‌های محصور

en: Box Drawing
fa: ترسیم جعبه

en: Block Elements
fa: عناصر بلوک

en: Geometric Shapes
fa: شکلهای هندسی

en: Miscellaneous Symbols
fa: نمادهای متفرقه

en: Dingbats
fa: تزئینی‌ها

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
fa: نمادهای ریاضی متفرقه A

en: Supplemental Arrows-A
fa: جهت‌نماهای تکمیلی A

en: Braille Patterns
fa: الگوهای بریل

en: Supplemental Arrows-B
fa: جهت‌نماهای تکمیلی B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
fa: نمادهای ریاضی متفرقه B

en: Supplemental Mathematical Operators
fa: عملوندهای ریاضی تکمیلی

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
fa: نمادها و جهت‌نماهای متفرقه

en: Latin Extended-C
fa: گسترده لاتین C

en: Coptic
fa: قبطی

en: Georgian Supplement
fa: مکمل گرجی

en: Ethiopic Extended
fa: گسترده اتیوپی

en: Supplemental Punctuation
fa: نقطه‌گذاری تکمیلی

en: CJK Radicals Supplement
fa: مکمل رادیکالهای CJK

en: Kangxi Radicals
fa: رادیکالهای Kangxi

en: Ideographic Description Characters
fa: نویسه‌های توصیف علامت

en: CJK Symbols and Punctuation
fa: نمادها و نقطه‌گذاری CJK

en: Hiragana
fa: هیراگانا

en: Katakana
fa: کاتاکانا

en: Bopomofo
fa: بوپوموفو

en: Hangul Compatibility Jamo
fa: هانگول سازگاری جامو

en: Kanbun
fa: کانبون

en: Bopomofo Extended
fa: بوپوموفو گسترش‌یافته

en: CJK Strokes
fa: سرکش‌های چ‌ژک

en: Katakana Phonetic Extensions
fa: پسوندهای آوایی کاتاکانا

en: Enclosed CJK Letters and Months
fa: حروف و ماههای CJK محصور

en: CJK Compatibility
fa: سازگاری چ‌ژک

en: CJK Unified Ideographs Extension A
fa: پسوند A علامتهای یکنواخت CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
fa: نمادهای هگزاگرام Yijing

en: CJK Unified Ideographs
fa: علامتهای یکنواخت CJK

en: Yi Syllables
fa: هجاهای Yi

en: Yi Radicals
fa: رادیکالهای Yi

en: Modifier Tone Letters
fa: حروف نوای تغییردهنده

en: Latin Extended-D
fa: بسط‌یافته لاتین D

en: Hangul Syllables
fa: هجاهای Hangul

en: Private Use Area
fa: ناحیه استفاده خصوصی

en: CJK Compatibility Ideographs
fa: علامتهای همسازی CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
fa: شکلهای ارائه الفبایی

en: Arabic Presentation Forms-A
fa: شکلهای ارائه عربی A

en: Variation Selectors
fa: گزیننده‌های تغییر

en: Vertical Forms
fa: شکلهای عمودی

en: CJK Compatibility Forms
fa: شکلهای همسازی CJK

en: Small Form Variants
fa: متغیرهای شکل کوچک

en: Arabic Presentation Forms-B
fa: شکلهای ارائه عربی B

en: Specials
fa: ویژه‌ها

en: Linear B Syllabary
fa: هجانگاری B خطی

en: Linear B Ideograms
fa: علامتهای B خطی

en: Aegean Numbers
fa: اعداد اژه‌ای

en: Ancient Greek Numbers
fa: اعداد یونانی باستان

en: Old Italic
fa: ایتالیایی قدیمی

en: Gothic
fa: گوتیک

en: Old Persian
fa: فارسی قدیمی

en: Osmanya
fa: عثمانی

en: Cypriot Syllabary
fa: هجانگاری قبرسی

en: Phoenician
fa: فنیقی

en: Cuneiform
fa: خط میخی

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
fa: اعداد و نقطه‌گذاری خط میخی

en: Byzantine Musical Symbols
fa: نمادهای موسیقی‌دار روم شرقی

en: Musical Symbols
fa: نمادهای موسیقی‌دار

en: Ancient Greek Musical Notation
fa: نشان‌گذاری موسیقی‌دار یونانی باستان

en: Tai Xuan Jing Symbols
fa: نمادهای Tai Xuan Jing

en: Counting Rod Numerals
fa: شمارش اعداد میله

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
fa: نمادهای الفبا-عددی ریاضی

en: CJK Unified Ideographs Extension B
fa: پسوند B علامت یکنواخت CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
fa: مکمل علامت همساز CJK

en: Tags
fa: برچسبها

en: Variation Selectors Supplement
fa: مکمل گزینندگان تغییر

en: Supplementary Private Use Area-A
fa: استفاده خصوصی تکمیل ناحیه A

en: Supplementary Private Use Area-B
fa: استفاده خصوصی تکمیل ناحیه B

en: Braille
fa: خط بریل

en: Canadian Aboriginal
fa: بومی کانادایی

en: Common
fa: مشترک

en: Cypriot
fa: قبرسی

en: Greek
fa: یونانی

en: Inherited
fa: موروثی

en: Latin
fa: لاتین

en: Linear B
fa: خطی B
