klipper - en to fa translation catalogue (16 entries)

[ctx: General Config]
en: General
fa: عمومی‌

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
fa: میان‌برها‌

en: Description
fa: توصیف

en: Should Klipper start automatically when you login?
fa: آیا Klipper باید هنگام ورود شما، به طور خودکار آغاز شود؟

en: Automatically Start Klipper?
fa: Klipper به طور خودکار آغاز شود؟

en: Start
fa: آغاز

en: Do Not Start
fa: آغاز نشود

en: Edit Contents
fa: ویرایش محتویات

en: Author
fa: نویسنده

en: Original Author
fa: نویسنده اصلی

en: Contributor
fa: شرکت‌کننده

en: Bugfixes and optimizations
fa: رفع اشکالات و بهینه‌سازیها

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: &More
fa: &بیشتر‌

en: Disable This Popup
fa: غیرفعال کردن این بالاپر

en: &Cancel
fa: &لغو‌
