kcminput - en to fi translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTheme), group (Mouse)
en: Name of the current cursor theme
fi: Nykyisen osoitinteeman nimi

note: i18n: ectx: label, entry (cursorSize), group (Mouse)
en: Current cursor size
fi: Osoittimen nykyinen koko

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
fi: Plasma-istunto on käynnistettävä uudestaan, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Unable to create a temporary file.
fi: Väliaikaistiedostoa ei voida luoda.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
fi: Kuvaketeemapaketin %1 lataus epäonnistui

en: The file is not a valid icon theme archive.
fi: Tiedosto ei vaikuta kelvolliselta kuvaketeemapaketilta.

en: Failed to create 'icons' folder.
fi: ”icons”-kansiota ei voida luoda.

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
fi: Teema %1 löytyy jo kuvaketeemakansiostasi. Haluatko korvata sen tällä?

en: Overwrite Theme?
fi: Korvataanko teema?

en: Theme installed successfully.
fi: Teeman asennus onnistui.

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTimeout), group (BusyCursorSettings) i18n: ectx: label, entry (taskbarTimeout), group (TaskbarButtonSettings)
en: Timeout in seconds
fi: Aikakatkaisu sekunteina

en: Remove Theme
fi: Poista teema

en: Restore Cursor Theme
fi: Palauta osoitinteema

[ctx: @title]
en: Launch Feedback
fi: Käynnistymisen ilmaiseminen

[ctx: @info:usagetip]
en: Configure the animations played while an application is launching.
fi: Aseta sovellusta käynnistettäessä näytettävä animaatio.

[ctx: @label]
en: Cursor feedback:
fi: Osoittimen palaute:

[ctx: @option:radio No cursor feedback when launching apps]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @option:radio]
en: Static
fi: Staattinen

[ctx: @option:radio]
en: Blinking
fi: Vilkkuva

[ctx: @option:radio]
en: Bouncing
fi: Pomppiva

[ctx: @label]
en: Task Manager feedback:
fi: Tehtävänhallinnan palaute:

[ctx: @option:check]
en: Enable animation
fi: Käytä animointia

[ctx: @label]
en: Stop animations after:
fi: Pysäytä animointi ajassa:

en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: %1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

en: This module lets you choose the mouse cursor theme.
fi: Tässä osiossa voit valita hiiriosoittimen teeman.

en: Size:
fi: Koko:

[ctx: @action:button]
en: &Configure Launch Feedback…
fi: &Aseta käynnistyksen palaute…

en: &Install from File…
fi: &Asenna tiedostosta…

en: &Get New Cursors…
fi: &Hae uusia osoittimia…

en: Open Theme
fi: Avaa teema

en: Cursor Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
fi: Osoitinteematiedostot (*.tar.gz *.tar.bz2)

en: The requested size '%1' is not available, using %2 instead.
fi: Pyydetty koko ”%1” ei ole käytettävissä, käytetään sen sijaan %2.

en: This tool allows you to set the mouse cursor theme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
fi: Tällä työkalulla voi asettaa osoitinteeman aktiiviseen istuntoon niin, ettei vahingossa aseta sitä sellaiseksi, joka ei ole käytettävissä tai on jo käytössä.

en: The name of the cursor theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
fi: Plasma-istuntoon haluamasi osoitinteeman nimi (täydestä polkunimestä käytetään vain viimeistä osaa)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
fi: Näytä kaikki järjestelmään asennetut teemat (ja mikä niistä on käytössä)

en: Use a specific size, rather than the theme default size
fi: Käytä haluttua kokoa teeman oletuskoon sijaan

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
fi: Pyydetty teema ”%1” on jo asetettu Plasma-teemaksi.

en: Successfully applied the mouse cursor theme %1 to your current Plasma session
fi: Osoitinteeman %1 käyttöönotto nykyiseen Plasma-istuntoon onnistui

en: You have to restart the Plasma session for your newly applied mouse cursor theme to display correctly.
fi: Plasma-istunto on käynnistettävä uudestaan, jotta käyttöön otettu osoitinteema näkyisi oikein.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
fi: Teemaa ”%1” ei löytynyt. Teeman tulisi olla yksi seuraavista: %2

en: You have the following mouse cursor themes on your system:
fi: Järjestelmään on asennettu seuraavat osoitinteemat:

en: (Current theme for this Plasma session)
fi: (Tämän Plasma-istunnon nykyinen teema)

[ctx: @info The argument is the list of available sizes (in pixel). Example: 'Available sizes: 24' or 'Available sizes: 24, 36, 48']
en: (Available sizes: %1)
fi: (Saatavilla koot: %1)
