kcmicons - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Secondary Toolbars
fi: Toissijaiset työkalurivit

en: Small Icons
fi: Pienet kuvakkeet

en: Dialogs
fi: Valintaikkunat

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
fi: Nykyisen kuvaketeeman nimi

note: i18n: ectx: label, entry (desktopSize), group (DesktopIcons)
en: Desktop icons size
fi: Työpöytäkuvakkeiden koko

note: i18n: ectx: label, entry (toolbarSize), group (ToolbarIcons)
en: Toolbar icons size
fi: Työkalurivikuvakkeiden koko

note: i18n: ectx: label, entry (mainToolbarSize), group (MainToolbarIcons)
en: Main toolbar icons size
fi: Päätyökalurivikuvakkeiden koko

note: i18n: ectx: label, entry (smallSize), group (SmallIcons)
en: Small icons size
fi: Pienten kuvakkeiden koko

note: i18n: ectx: label, entry (panelSize), group (PanelIcons)
en: Panel icons size
fi: Paneelikuvakkeiden koko

note: i18n: ectx: label, entry (dialogSize), group (DialogIcons)
en: Dialog icons size
fi: Kyselyikkunakuvakkeiden koko

en: Unable to create a temporary file.
fi: Väliaikaistiedoston luonti epäonnistui.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
fi: Kuvaketeema-arkiston %1 lataus epäonnistui

en: The file is not a valid icon theme archive.
fi: Tiedosto ei ole kelvollinen kuvaketeema-arkisto.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
fi: Asennuksessa tapahtui virhe. Siitä huolimatta suurin osa paketin teemoista on asennettu

en: Theme installed successfully.
fi: Teeman asennus onnistui.

en: Installing icon themes…
fi: Asennetaan kuvaketeemoja…

en: Installing %1 theme…
fi: Asennetaan teemaa %1…

[ctx: @info]
en: Here you can configure the default sizes of various icon types at a system-wide level. Note that not all apps will respect these settings.<nl/><nl/>If you find that objects on screen are generally too small or too large, consider adjusting the global scale instead.
fi: Tässä voi mukauttaa eri kuvaketyyppien oletuskokoja järjestelmänlaajuisesti. Huomaa, etteivät kaikki sovellukset kunnioita näitä arvoja.<nl/><nl/>Jos jotkin näyttöalkiot ovat yleisesti liian pieniä tai suuria, saattaa kannattaa säätää tämän sijaan yleismittakaavaa.

en: Adjust Global Scale…
fi: Säädä yleismittakaavaa…

[ctx: @label:slider]
en: Size:
fi: Koko:

en: This module allows you to choose the icons for your desktop.
fi: Tällä moduulilla voit valita työpöytäsi kuvakkeet.

en: Remove Icon Theme
fi: Poista kuvaketeema

en: Restore Icon Theme
fi: Palauta kuvaketeema

en: Configure Icon Sizes
fi: Aseta kuvakekoot

en: Install from File…
fi: Asenna tiedostosta…

en: Get New Icons…
fi: Hae uusia kuvakkeita…

[ctx: @title:window]
en: Configure Icon Sizes
fi: Aseta kuvakekoot

en: Open Theme
fi: Avaa teema

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
fi: Teematiedostot (*.tar.gz *.tar.bz2)
