plasma-desktop - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Toggle do not disturb
fi: Vaihda älä häiritse -tilaa

en: Configure Notifications
fi: Ilmoitusten asetukset

en: Show popups
fi: Näytä ponnahdusviestit

en: Show in do not disturb mode
fi: Näytä Älä häiritse -tilassa

en: Show in history
fi: Näytä historiassa

en: Show notification badges
fi: Näytä ilmoitusmerkit

en: Configure Events…
fi: Tapahtumien asetukset…

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis.
fi: Tämä sovelma ei tue tapahtumakohtaisten ilmoitusten asettamista.

en: This module lets you manage application and system notifications.
fi: Tällä moduulit hallitset sovellusten ja järjestelmän ilmoituksia.

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
fi: Ilmoitusten näyttämiseen tarvittua ilmoitussovelmaa ei löytynyt. Varmista, että se on otettu käyttöön joko ilmoitusalueella tai erillisenä sovelmana.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
fi: Ilmoitukset tarjoaa tällä hetkellä Plasman sijaan ”%1 %2”.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
fi: Ilmoituksia ei tällä hetkellä tarjoa Plasma.

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
fi: Älä häiritse -tila

[ctx: Enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable:
fi: Käytä:

[ctx: Enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: When screens are mirrored
fi: Kun näytöt on peilattu

[ctx: Enable Do Not Disturb mode during screen sharing]
en: During screen sharing
fi: Näyttöä jaettaessa

[ctx: Keyboard shortcut to turn Do Not Disturb mode on and off]
en: Keyboard shortcut:
fi: Pikanäppäin:

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
fi: Näkyvyysehdot

en: Critical notifications:
fi: Elintärkeät ilmoitukset:

en: Show in Do Not Disturb mode
fi: Näytä Älä häiritse -tilassa

en: Normal notifications:
fi: Tavalliset ilmoitukset:

en: Show over full screen windows
fi: Näytä koko näytön ikkunoiden yllä

en: Low priority notifications:
fi: Vähäisen etusijaisuuden ilmoitukset:

en: Show popup
fi: Näytä ponnahdusikkuna

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
fi: Ponnahdusviestit

[ctx: @label]
en: Location:
fi: Sijainti:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
fi: Lähellä ilmoituskuvaketta

en: Choose Custom Position…
fi: Mukauta sijaintia…

en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: %1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
fi: Piilota ajassa:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
fi: Lisäpalaute

en: Application progress:
fi: Sovelluksen edistyminen:

en: Show in task manager
fi: Näytä tehtävänhallinnassa

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
fi: Näytä ilmoituksissa

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
fi: Pidä ponnahdusviesti auki edistymisen ajan

en: Notification badges:
fi: Ilmoitusmerkit:

[ctx: @title:group]
en: Application-specific settings
fi: Sovelluskohtaiset asetukset

en: Configure…
fi: Asetukset…

en: Popup Position
fi: Ponnahdusviestin sijainti

en: Application Settings
fi: Sovellusasetukset

en: Applications
fi: Sovellukset

en: System Services
fi: Järjestelmäpalvelut

en: No application or event matches your search term.
fi: Mikään sovellus tai tapahtuma ei vastaa hakua.

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior.
fi: Mukauta sovelluksen ilmoitusasetuksia ja toimintaa valitsemalla ensin sovellus luettelosta.

en: Other Applications
fi: Muut sovellukset
