kcmstyle - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
fi: %1 ei ole kelvollinen Gtk-teema-arkisto.

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
fi: Tapahtui virhe ladattaessa tyylin muokkausvalintaikkunaa.

en: Failed to apply selected style '%1'.
fi: Valitun tyylin ”%1” käyttöönotto epäonnistui.

en: Show icons:
fi: Näytä kuvakkeet:

en: On buttons
fi: Painikkeissa

en: In menus
fi: Valikoissa

en: Main toolbar label:
fi: Päätyökalurivin selite:

en: None
fi: Ei mitään

en: Text only
fi: Vain teksti

en: Beside icons
fi: Teksti kuvakkeen vieressä

en: Below icon
fi: Kuvakkeen alla

en: Secondary toolbar label:
fi: Toissijaisen työkalurivin selite:

en: GNOME/GTK Application Style
fi: Gnome/Gtk-sovellustyyli

en: GTK theme:
fi: GTK-teema:

en: Preview…
fi: Esikatsele…

en: Install from File…
fi: Asenna tiedostosta…

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
fi: Hae uusia Gnome/GTK-sovellustyylejä…

en: Select GTK Theme Archive
fi: Valitse Gtk-teema-arkisto

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
fi: Gtk-teema-arkisto (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: This module allows you to modify the visual appearance of applications' user interface elements.
fi: Tässä voit muuttaa sovellusten käyttöliittymäalkioiden ulkoasutyyliä.

en: Configure Style…
fi: Tyylin asetukset…

en: Configure Icons and Toolbars
fi: Kuvakkeiden ja työkalurivien asetukset

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
fi: Gnome/Gtk-sovellustyylin asetukset…

en: Configure %1
fi: Tyylin %1 asetukset

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
fi: Välilehti 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
fi: Painike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
fi: Yhdistelmäruutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
fi: Valintaruutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
fi: Radiopainike

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progressBar)
en: %p%
fi: %p %

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
fi: Välilehti 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
fi: Sovellustyyli

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
fi: Näytä painikkeissa kuvakkeet

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
fi: Näytä valikoissa kuvakkeet

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
fi: Päätyökalurivin selite

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
fi: Toissijaisen työkalurivin selite
