ksmserver - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
fi: ”%1” perui uloskirjautumisen.

en: $HOME not set!
fi: $HOME-muuttujaa ei ole asetettu!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
fi: $HOME-kansiota (%1) ei ole olemassa.

en: No write access to $HOME directory (%1).
fi: $HOME-kansioon (%1) ei ole kirjoitusoikeutta.

en: No read access to $HOME directory (%1).
fi: $HOME-kansioon (%1) ei ole lukuoikeutta.

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
fi: $HOME-kansiossa (%1) ei ole vapaata levytilaa.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
fi: $HOME-kansioon (%2) kirjoittaminen epäonnistui virheellä ”%1”

en: No write access to '%1'.
fi: Kansioon ”%1” ei ole kirjoitusoikeutta.

en: No read access to '%1'.
fi: Kansioon ”%1” ei ole lukuoikeutta.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
fi: Väliaikaiskansiossa (%1) ei ole vapaata levytilaa.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
fi: Väliaikaiskansioon (%2) kirjoittaminen epäonnistui
    virheellä ”%1”

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
fi: Plasmaa käynnistettäessä havaittiin
    seuraava asennusongelma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
fi: 
    
    Plasmaa ei voi käynnistää.

en: Plasma Workspace installation problem!
fi: Plasma-työtilan asennusongelma!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
fi: Standardinmukaista X11R6-istunnonhallintayhteyskäytäntöä (XSMP)
    käyttävä luotettava Plasma-istunnonhallinta.

en: Restores the saved user session if available
fi: Palauttaa tallennetun käyttäjän istunnon, jos mahdollista

en: Also allow remote connections
fi: Salli myös etäyhteydet

en: Starts the session in locked mode
fi: Aloittaa istunnon lukittuna

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
fi: Käynnistyy ilman lukitusnäyttötukea. Tarvitaan vain, jos jokin toinen komponentti tarjoaa lukitusnäytön.

en: Session Management
fi: Istunnonhallinta

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Log Out Without Confirmation
fi: Kirjaudu kyselemättä ulos

en: Halt Without Confirmation
fi: Sammuta kyselemättä

en: Reboot Without Confirmation
fi: Käynnistä kyselemättä uudelleen
