plasma_applet_lockout - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: General
fi: Yleiset

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
fi: Näytä toiminnot:

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Shutdown
fi: Sammuta

en: Reboot
fi: Käynnistä uudelleen

en: Lock
fi: Lukitse

en: Switch User
fi: Vaihda käyttäjää

en: Hibernate
fi: Lepotila

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
fi: Siirry valmiustilaan

en: Lock the screen
fi: Lukitse näyttö

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Start a parallel session as a different user
fi: Aloita rinnakkaisistunto toisena käyttäjänä

en: Shutdown…
fi: Sammuta…

en: Turn off the computer
fi: Sammuta tietokone

en: Restart…
fi: Käynnistä uudelleen…

en: Reboot the computer
fi: Käynnistä tietokone uudelleen

en: Logout…
fi: Kirjaudu ulos…

en: End the session
fi: Lopeta istunto

en: Sleep (suspend to RAM)
fi: Valmiustila (keskeytä muistiin)

en: Hibernate (suspend to disk)
fi: Lepotila (keskeytä levylle)
