knotify4 - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
fi: Laitteen tila

en: A device can now be safely removed
fi: Laitteen voi nyt turvallisesti poistaa

en: This device can now be safely removed.
fi: Tämän laitteen voi nyt poistaa turvallisesti.

en: You are not authorized to mount this device.
fi: Tämän laitteen liittämiseen ei ole oikeutta.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
fi: Tämän laitteen poistamiseen ei ole oikeutta.

en: You are not authorized to eject this disc.
fi: Tämän levyn poistamiseen ei ole oikeutta.

en: Could not mount this device as it is busy.
fi: Tämän laitteen liittäminen epäonnistui, koska se on varattu.

en: One or more files on this device are open within an application.
fi: Yksi tai useampi laitteen tiedosto on auki sovelluksessa.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
fi[0]: Yksi tai useampi laitteen tiedosto on auki sovelluksessa ”%2”.
fi[1]: Yksi tai useampi laitteen tiedosto on auki seuraavissa sovelluksissa: %2.

en: Could not mount this device.
fi: Tämän laitteen liittäminen epäonnistui.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
fi: Tämän laitteen poistaminen epäonnistui.

en: Could not eject this disc.
fi: Levyn poistaminen epäonnistui.
