plasma_wallpaper_image - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Positioning:
fi: Sijoittelu:

en: Scaled and Cropped
fi: Skaalattu ja rajattu

en: Scaled
fi: Skaalattu

en: Scaled, Keep Proportions
fi: Skaalattu, säilytä suhteet

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Tiled
fi: Monistettu

en: Background:
fi: Tausta:

en: Blur
fi: Sumenna

en: Solid color
fi: Tasainen väri

en: Select Background Color
fi: Valitse taustan väri

en: Add Image…
fi: Lisää kuva…

en: Get New Wallpapers…
fi: Hae uusia taustakuvia…

en: Open Wallpaper Image
fi: Avaa taustakuvatiedosto

en: Next Wallpaper Image
fi: Seuraava taustakuva

en: Open Containing Folder
fi: Avaa yläkansio

en: Restore wallpaper
fi: Palauta taustakuva

en: Remove Wallpaper
fi: Poista taustakuva

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
fi: Tällä työkalulla voi asettaa kuvan Plasma-istunnon taustakuvaksi.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
fi: Kuvatiedosto tai asennettu taustakuvapaketti, jonka haluat Plasma-istunnon taustakuvaksi

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
fi: Taustakuvatiedoston nimessä on yksittäinen puolilainausmerkki ('): pyydä taustakuvan tekijää korjaamaan nimi tai korjaa se itse: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
fi: Plasman taustakuvaa asetettaessa sattui virhe:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
fi: Kaikki työpöytien taustakuvaksi asennettiin onnistuneesti paketti %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
fi: Kaikki työpöytien taustakuvaksi asennettiin onnistuneesti kuvatiedosto %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
fi: Taustakuvaksi asetettavaa tiedostoa ei löydy tai sitä ei voida tunnistaa taustakuvaksi: %1

en: Recommended wallpaper file
fi: Suositeltu taustakuvatiedosto

en: Directory with the wallpaper to show slides from
fi: Kansio, josta kuvia näytetään

en: Open Image
fi: Avaa kuva

en: Image Files
fi: Kuvatiedostot

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Random
fi: Satunnainen

en: A to Z
fi: Nimen mukaan

en: Z to A
fi: Nimen mukaan käänteisesti

en: Date modified (newest first)
fi: Muokkauspäivän mukaan uusin ensin

en: Date modified (oldest first)
fi: Muokkauspäivän mukaan vanhin ensin

en: Group by folders
fi: Ryhmittele kansioittain

en: Change every:
fi: Kuvanvaihtoväli:

en: %1 hour | %1 hours
fi[0]: %1 tunti
fi[1]: %1 tuntia

en: %1 minute | %1 minutes
fi[0]: %1 minuutti
fi[1]: %1 minuuttia

en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: %1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

en: Folders
fi: Kansiot

en: Remove Folder
fi: Poista kansio

en: Open Folder
fi: Avaa kansio

en: There are no wallpaper locations configured
fi: Taustakuvien sijainteja ei ole asetettu

en: Add Folder…
fi: Lisää kansio…
