plasma-workspace - en to fi translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
fi: Varaääniteema osoitteesta freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
fi: Käytä ilmoitusääniä

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
fi[0]: Perustuu: %2
fi[1]: Perustuu: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
fi: Kokeile:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
fi: Kokeile ääntä ”%1”

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
fi: Kokeile teeman ”%1” demoääntä

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
fi: Teema %1 ei sisällä ääntä "%2"

en: Failed to preview sound: %1
fi: Äänen kokeilu epäonnistui: %1
