kcm_autostart - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
fi: ”%1” ei ole absoluuttinen verkko-osoite.

en: "%1" does not exist.
fi: Tiedostoa ”%1” ei ole olemassa.

en: "%1" is not a file.
fi: ”%1” ei ole tiedosto.

en: "%1" is not readable.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voi lukea.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
fi: Pysäytä

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
fi: Käynnistä

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
fi: Nimi:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
fi: Tila:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
fi: Viimeksi aktivoitu:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
fi: Lokeja ei voitu ladata. Kokeile virkistämistä.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
fi: Virkistä

en: Make Executable
fi: Merkitse suoritettavaksi

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
fi: Tiedoston ”%1” on oltava suoritettava, jotta se ajettaisiin ulos kirjauduttaessa.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
fi: Tiedoston ”%1” on oltava suoritettava, jotta se ajettaisiin kirjauduttaessa.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: @title:menu accessible menu button]
en: Add new application or script
fi: Lisää uusi sovellus tai skripti

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
fi: Sovellus…

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add application
fi: Lisää sovellus

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
fi: Kirjautumisskripti…

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add login script
fi: Lisää kirjautumisskripti

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
fi: Uloskirjautumisskripti…

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add logout script
fi: Lisää uloskirjautumisskripti

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
fi: %1 ei ole vielä automaattikäynnistynyt. Tiedot tulevat saataville järjestelmän käynnistyttyä uudelleen.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
fi: Ei vielä automaattikäynnistynyt

[ctx: @action:button]
en: See properties
fi: Näytä ominaisuudet

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
fi: Poista kohde

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Login Scripts
fi: Kirjautumisskriptit

en: Pre-startup Scripts
fi: Käynnistystä edeltävät skriptit

en: Logout Scripts
fi: Uloskirjautumisskriptit

en: No user-specified autostart items
fi: Ei automaattisesti käynnistyviksi asetettuja kohteita

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
fi: Niitä voi lisätä napsauttamalla alta <interface>Lisää uusi</interface>

en: Choose Login Script
fi: Valitse kirjautumisskripti

en: Choose Logout Script
fi: Valitse uloskirjautumisskripti

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
fi: Käynnissä

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
fi: Ei käynnissä

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
fi: Käynnistyy

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
fi: Pysähtyy

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
fi: Vastaanotettaessa vastausta GetAll-kutsuun %1 sattui virhe

en: Failed to open journal
fi: Journaalia ei voitu avata
