plasma_applet_clock - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
fr: Apparence

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
fr: L'heure courante est %1. La date courante est %2.

en: Show seconds hand
fr: Afficher la trotteuse

en: General:
fr: Général :

en: Show time zone
fr: Afficher le fuseau horaire
