plasma_applet_lockout - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: General
fr: Général

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
fr: Afficher les actions :

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Shutdown
fr: Éteindre

en: Reboot
fr: Re-démarrer

en: Lock
fr: Verrouiller

en: Switch User
fr: Changer d'utilisateur

en: Hibernate
fr: Veille prolongée

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
fr: Veille

en: Lock the screen
fr: Verrouiller l'écran

en: Switch user
fr: Changer d'utilisateur

en: Start a parallel session as a different user
fr: Démarre une session parallèle en tant qu'utilisateur différent

en: Shutdown…
fr: Éteindre...

en: Turn off the computer
fr: Éteindre l'ordinateur

en: Restart…
fr: Redémarrer...

en: Reboot the computer
fr: Re-démarrer l'ordinateur

en: Logout…
fr: Déconnexion...

en: End the session
fr: Terminer la session

en: Sleep (suspend to RAM)
fr: Veille (mise en veille)

en: Hibernate (suspend to disk)
fr: Veille prolongée (mettre en veille prolongée)
