plasma-workspace - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
fr: Revenir au thème sonore provenant du site freedesktop.org

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
fr: Impossible de créer un fichier temporaire.

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
fr: Impossible de télécharger l’archive du thème de sons : %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
fr: L'archive n'a pas pu être ouverte.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
fr[0]: Thème installé avec succès.
fr[1]: Thèmes installés avec succès.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
fr: L'archive ne contient aucun thème de sons valable.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
fr: Installer depuis un fichier…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
fr: Activer les sons de notifications

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
fr[0]: Reposant sur : %2
fr[1]: Reposant sur: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
fr: Aperçu :

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
fr: Jouer un aperçu du son « %1 »

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
fr: Jouer un aperçu du son de démonstration pour le thème « %1 »

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
fr: Le thème %1 ne contient pas le son « %2 ».

en: Failed to preview sound: %1
fr: Impossible de jouer un aperçu du son : %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
fr: Sélectionner un thème de sons

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
fr: Fichiers de thèmes  (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
