kcmcolors - en to fy translation catalogue (107 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
fy: Finstertekst op Finster eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
fy: Knoptekst op knop eftergrûn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
fy: Drukknop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre normale tekst tsjin normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
fy: Selektearre tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre keppeling tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre besochte tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre aktive tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre ynaktive tekst tsjin normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView1)
en: i
fy: y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre negative tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre neutrale tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
fy: Selektearre positive tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
fy: Besjoch normale tekst tsjin de normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
fy: Besjoch keppeling tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
fy: Besjoch beschte tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
fy: Besjoch aktive tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
fy: Besjoch yn-aktive tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
fy: Besjoch negative tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
fy: Besjocht neutrale tekst tsjin normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
fy: Besjoch positive tekst tsjin normale eftergrûn

en: Varies
fy: Ferskate

en: Normal Background
fy: Gewoane eftergrûn

en: Alternate Background
fy: Alternative eftergrûn

en: Normal Text
fy: Normale tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
fy: Net-aktive tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
fy: Aktive tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
fy: Keppelingtekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
fy: Besochte tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
fy: Negatieve tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
fy: Neutrale tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
fy: Positieve tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
fy: Fokusdekoraasje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
fy: Dekoraasje ûnder de mûs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
fy: Kleurset:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
fy: Kleurenset om te besjen/wizigje

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
fy: Algemiene kleuren

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
fy: Werjefte

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
fy: Finster

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
fy: Seleksje

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
fy: Tekstballon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
fy: Nije rige

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
fy: Werjefte-eftergrûn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
fy: Werjeftetekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
fy: Fintereftergrûn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
fy: Finstertekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
fy: Knopeftergrûn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
fy: Knoptekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
fy: Seleksjeeftergrûn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
fy: Seleksjetekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
fy: Seleksje net-aktive tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
fy: Eftergrûn fan tekstballon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
fy: Tekst yn tekstballon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
fy: Aktive titelbalke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
fy: Tekst fan aktive titelbalke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
fy: Net-aktive titelbalke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
fy: Tekst fan net-aktive titelbalke

en: Options
fy: Opsjes

en: Colors
fy: Kleuren

en: Save Color Scheme
fy: Kleurskema bewarje

en: &Enter a name for the color scheme:
fy: Fi&er in namme yn foar it kleurskema:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
fy: In kleurskema mei dizze namme bestiet al.
    Wolle jo it oerskriuwe?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
fy: Jo hawwe net de nedige rjochten om dat skema te oerskriuwen

en: Error
fy: Flater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
fy: Kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
fy: Yntensiteit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
fy: Type kleureffekt foar útskeakele

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
fy: Gjint

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
fy: Type yntensiteitseffekt foar ítskeakele

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
fy: Gjint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
fy: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
fy: Sterkte fan kleureffekt foar útskeakele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
fy: Sterkte fan yntensiteitseffekt foar útskeakele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
fy: Kleur foar útskeakele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
fy: Type kontrast foar útskeakele

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
fy: Gjint

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
fy: Sterkte fan kontrast foar útskeakele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
fy: Sortearre kolom yn listen fan skaad foarsjen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
fy: Markearjen fan ramten en ljocht ("3D") effekten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
fy: Oprôlje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
fy: Maksimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
fy: Kontrast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
fy: Normale tekst op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
fy: normaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
fy: Keppelingtekst op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
fy: keppeling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
fy: Besochte tekst op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
fy: besocht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
fy: Aktive tekst op normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
fy: Net-aktive tekst op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
fy: net-aktive

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
fy: Negative tekst op normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
fy: Neutrale tekst op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
fy: neutrale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
fy: Positive tekst op normale eftergrûn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
fy: Hover op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
fy: sweve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Keppeltekst op keppeleftergrûn
    (Tink derom: de keppeleftergrûn komt fan keppeltekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Besochte tekst op besochte eftergrûn
    (Tink derom: de besochte eftergrûn komt fan bsochte tekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Aktive tekst op aktive eftergrûn
    (Tink derom: de aktive eftergrûn komt fan aktive tekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
fy: Net-aktive tekst op alternative eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
fy: alternative

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Negative tekst op Negative eftergrûn
    (Tink derom: de Negative eftergrûn komt fan Negative tekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Neutrale tekst op Neutrale eftergrûn
    (Tink derom: de neutrale eftergrûn komt fan neutrale tekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
fy: Positive tekst op positive eftergrûn
    (Tink derom: de positive eftergrûn komt fan Positive tekst ek kin no net ûnôfhinklik ynsteld wurde)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
fy: Fokus op normale eftergrûn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
fy: fokus
