plasma_engine_weather - en to fy translation catalogue (53 entries)

[ctx: weather condition]
en: N/A
fy: N/B

[ctx: weather condition]
en: Clear
fy: Opskjinje

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
fy: Bewolkt

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
fy: Ofnimmende bewolking

[ctx: weather condition]
en: Fog
fy: Mist

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
fy: Mistbank by stasjon

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
fy: Mist set iis ôf

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
fy: Mist flarden

[ctx: weather condition]
en: Hail
fy: Iiskerlen

[ctx: weather condition]
en: Haze
fy: Dize

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
fy: Swiere storein

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
fy: Swiere iiskerlen

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
fy: Swiere mingde rein en storein

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
fy: Swiere mingde rein en sniebui

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
fy: Swier rein

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
fy: Swiere rein en snie

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
fy: Swiere reinbui

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
fy: Swiere snie

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
fy: Swiere sniebui

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
fy: Swier ûnwaar mei iiskerlen

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
fy: Swier ûnwaar mei rein

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
fy: Iiskrystal

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
fy: Iiskerrels

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
fy: Opkommende bewolking

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
fy: Meastentiids sinne

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
fy: Mingde rein en storein

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
fy: Mingde rein en sniebui

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
fy: Meastentiids bewolkt

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
fy: Foar in part bewolk

[ctx: weather condition]
en: Rain
fy: Rein

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
fy: Reinbui

[ctx: weather condition]
en: Snow
fy: Snie

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
fy: In pear wolken

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
fy: In pear buien

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
fy: Wat buien of storein

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
fy: Wat ûnwaar en reinbuien

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
fy: Kâns op storein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
fy: Kâns op storein mingd mei beverzen storein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
fy: Kâns op storein mingd mei rein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
fy: Kâns op storein of rein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
fy: Kâns op beferzen storein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
fy: Kâns op beferzen rein mingt mei snie

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
fy: Kâns op beferzen rein of rein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
fy: Kâns op beferzen rein of snie

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
fy: Kâns op rein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
fy: Kâns op rein of storein

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
fy: Kâns op in reinbui

[ctx: weather forecast]
en: Snow
fy: Snie

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
fy: Snie en rein

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
fy: In pear wolken

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
fy: In pear wolken en winerich

[ctx: weather condition]
en: Sand
fy: Sân

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
fy: Sânstoarm
