kcmcolors - en to ga translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
ga: Téacs fuinneoige ar chúlra na fuinneoige

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
ga: Téacs Cnaipe ar Chúlra Cnaipe

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
ga: Cnaipe Ordaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
ga: Gnáth-Théacs Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
ga: Téacs roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Naisc Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
ga: Nasc Feicthe Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Gníomhach Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView2)
en: a
ga: g

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Neamhghníomhach Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView1)
en: i
ga: n

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Diúltach Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Neodrach Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
ga: Téacs Deimhneach Roghnaithe ar Ghnáthchúlra Roghnaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
ga: Gnáth-Théacs Amhairc ar Ghnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
ga: Gnáth-Théacs Naisc ar Ghnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
ga: Téacs Feicthe Amhairc ar Gnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
ga: Téacs Gníomhach Amhairc ar Ghnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
ga: Téacs Neamhghníomhach Amhairc ar Ghnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
ga: Téacs Diúltach Amhairc ar Ghnáthchúlra Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
ga: Téacs Neodrach Amhairc ar Ghnáthchúlta Amhairc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
ga: Téacs Deimhneach Amhairc ar Ghnáthchúlra Amhairc

en: Varies
ga: Athraitheach

en: Normal Background
ga: Gnáthchúlra

en: Alternate Background
ga: Cúlra Malartach

en: Normal Text
ga: Gnáth-théacs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
ga: Téacs Neamhghníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
ga: Téacs Gníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
ga: Téacs Naisc

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
ga: Téacs Feicthe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
ga: Téacs Diúltach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
ga: Téacs Neodrach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
ga: Téacs Deimhneach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
ga: Maisíocht Fhócais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
ga: Maisíocht Ainlithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
ga: Tacar dathanna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
ga: Tacar dathanna le hamharc/hathrú

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
ga: Gnáth-Dhathanna

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
ga: Amharc

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
ga: Fuinneog

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
ga: Roghnúchán

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
ga: Leid Uirlisí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
ga: Ró Nua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
ga: Cúlra an Amhairc

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
ga: Téacs an Amhairc

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
ga: Cúlra Fuinneog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
ga: Téacs Fuinneog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
ga: Cúlra Cnaipí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
ga: Téacs Cnaipí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
ga: Cúlra Roghnúchán

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
ga: Téacs Roghnúchán

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
ga: Téacs Roghnaithe Neamhghníomhaigh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
ga: Cúlra Leideanna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
ga: Téacs Leideanna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
ga: Barra Teidil Gníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
ga: Téacs sa Bharra Teidil Gníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
ga: Barra Teidil Gníomhach Tánaisteach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
ga: Barra Teidil Neamhghníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
ga: Téacs sa Bharra Teidil Neamhghníomhach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
ga: Barra Teidil Neamhghníomhach Tánaisteach

en: Options
ga: Roghanna

en: Colors
ga: Dathanna

en: Save Color Scheme
ga: Sábháil Scéim Datha

en: &Enter a name for the color scheme:
ga: &Iontráil ainm ar an scéim datha:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
ga: Tá scéim datha leis an ainm sin ann cheana.
    An bhfuil fonn ort é a fhorscríobh?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
ga: Níl cead agat an scéim sin a fhorscríobh

en: Error
ga: Earráid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ga: Dath:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
ga: Déine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
ga: Cineál na héifeachta datha ar mhíreanna díchumasaithe

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
ga: Neamhní

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
ga: Dísháithigh

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
ga: Céimnigh

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
ga: Imir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
ga: Cineál na héifeachta déine ar mhíreanna díchumasaithe

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
ga: Neamhní

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
ga: Scáthaigh

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
ga: Dorchaigh

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
ga: Sorchaigh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
ga: Codarsnacht:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
ga: Méid na héifeachta datha ar mhíreanna díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
ga: Méid na héifeachta déine ar mhíreanna díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
ga: Dath míreanna díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
ga: Cineál codarsnachta ar mhíreanna díchumasaithe

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
ga: Neamhní

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
ga: Céimnigh

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
ga: Imir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
ga: Méid codarsnachta ar mhíreanna díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
ga: Scáthaigh an colún sórtáilte &i liostaí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
ga: Scáthú frámaí agus maisíochtaí soilsithe ("3T")

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
ga: Scáthlíniú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
ga: Uasmhéid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
ga: Íosmhéid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
ga: Codarsnacht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
ga: Gnáth-Théacs ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
ga: gnách

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
ga: Téacs Naisc ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
ga: nasc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
ga: Nasc Feicthe ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
ga: feicthe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
ga: Téacs Gníomhach ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
ga: gníomhach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
ga: Téacs Neamhghníomhach ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
ga: neamhghníomhach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
ga: Téacs Diúltach ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
ga: diúltach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
ga: Téacs Neodrach ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
ga: neodrach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
ga: Téacs Deimhneach ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
ga: deimhneach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
ga: Ainliú ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
ga: ainliú

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Naisc ar Chúlra Naisc
    (Nóta: Tagann an Cúlra Naisc ón Téacs Naisc agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Feicthe ar Chúlra Feicthe
    (Nóta: Tagann an Cúlra Feicthe ón Téacs Feicthe agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Gníomhach ar Chúlra Gníomhach
    (Nóta: Tagann an Cúlra Gníomhach ón Téacs Gníomhach agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
ga: Téacs Neamhghníomhach ar Chúlra Malartach

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
ga: malartach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Diúltach ar Chúlra Diúltach
    (Nóta: Tagann an Cúlra Diúltach ón Téacs Diúltach agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Neodrach ar Chúlra Neodrach
    (Nóta: Tagann an Cúlra Neodrach ón Téacs Neodrach agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
ga: Téacs Deimhneach ar Chúlra Deimhneach
    (Nóta: Tagann an Cúlra Deimhneach ón Téacs Deimhneach agus ní féidir cumraíocht ar leith a dhéanamh air faoi láthair)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
ga: Fócas ar Ghnáthchúlra

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
ga: fócas
