plasma-workspace - en to ga translation catalogue (21 entries)

[ctx: Family names]
en: FamilyName
ga: Ó Sloinne

[ctx: Salutation]
en: Doctor
ga: Dochtúir

[ctx: This is returned when an example test could not be made from locale information]
en: Could not find an example for this locale
ga: Níorbh fhéidir sampala a aimsiú den logchaighdeán seo

[ctx: %1 is português in system locale name, Brazil is to distinguish European português and Brazilian português]
en: %1 (Brazil)
ga: %1 (An Bhrasaíl)

[ctx: the arg is the output of failed check-language-support call]
en: check-language-support failed, output: %1 %2
ga: Theip check-language-support, aschur: %1 %2

en: Can't open file `/etc/locale.gen`
ga: Ní féidir an comhad '/etc/locale.gen' a oscailt

en: Can't locate executable `locale-gen`
ga: Ní féidir an inrite 'locale-gen' a aimsiú

en: Unknown
ga: Anaithnid

[ctx: @info:title]
en: Language
ga: Teanga

[ctx: @info:title]
en: Numbers
ga: Uimhreachta

[ctx: @info:title]
en: Time
ga: Am

[ctx: @info:title]
en: Name Style
ga: Stíl Ainme

[ctx: @info:title]
en: Phone Numbers
ga: Uimhreachta Fóin

en: Language
ga: Teanga

[ctx: @info:tooltip]
en: Change Language
ga: Athraigh an Teanga

[ctx: @title:window]
en: Change Language
ga: Athraigh an Teanga

en: Restart now
ga: Atosaigh anois

en: Numbers
ga: Uimhreachta

en: Time
ga: Am

[ctx: Name Style]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: Phone Numbers]
en: Phone number
ga: Uimhreachta fóin
