kcmfonts - en to ga translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
ga: Cló Beag

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
ga: Neamhní

en: Vertical RGB
ga: RGB Ingearach

en: Vertical BGR
ga: BGR Ingearach

[ctx: medium hinting]
en: Medium
ga: Measartha

[ctx: no hinting]
en: None
ga: Neamhní

[ctx: slight hinting]
en: Slight
ga: Caol

[ctx: full hinting]
en: Full
ga: Lán

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
ga: Cuirfear athruithe áirithe (mar shampla frithailiasáil nó luach PSO) i bhfeidhm ar fheidhmchláir nua-thosaithe amháin.

en: &Adjust All Fonts…
ga: Coige&artaigh Gach Cló...

en: Small:
ga: Beag:

en: Select small font
ga: Roghnaigh cló beag

en: Toolbar:
ga: Barra Uirlisí:

en: Select toolbar font
ga: Roghnaigh cló barra uirlisí

en: Window title:
ga: Teideal fuinneog:

en: Select window title font
ga: Roghnaigh cló teideal fuinneog

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: to
ga: go

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
ga: Leid:
