plasma-workspace - en to ga translation catalogue (18 entries)

en: Toggle do not disturb
ga: Scoránaigh ná cuir isteach orm

en: Other Applications
ga: Feidhmchlár Eile

en: Show in do not disturb mode
ga: Taispeáin i mód ná cuir isteach orm

en: Show in history
ga: Taispeáin i stair

en: Play a sound
ga: Seinn fuaim

[ctx: Reset the notification sound to a default one]
en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Choose sound file
ga: Roghnaigh comhad fuaime

[ctx: @action:button Plasma-specific notifications]
en: Configure for System…
ga: Cumraigh do Chóras...

[ctx: @action:button Application-specific notifications]
en: Configure for Applications…
ga: Cumraigh d'Fheidhmchláir...

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
ga: Mód Ná Cuir Isteach Orm

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable automatically:
ga: Cumasaigh go huathoibríoch:

en: Show in Do Not Disturb mode
ga: Taispeáin i mód Ná Cuir Isteach Orm

[ctx: @action:button choose custom notification position]
en: Choose…
ga: Roghnaigh...

en: %1 second | %1 seconds
ga[0]: %1 soicind
ga[1]: %1 shoicind
ga[2]: %1 shoicind
ga[3]: %1 soicind
ga[4]: %1 soicind

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
ga: Taispeáin i bhfógraí

[ctx: @title:window kcm page title, configure app-specific notification settings]
en: Application Notifications
ga: Fógraí Feidhmchláir

en: Applications
ga: Feidhmchláir

en: System Services
ga: Seirbhís Córais
